Badania

Badania laboratoryjne produktów konopnych

Opublikowany: 27 grudnia, 2022 godz. 1:59 pm przez / No Comments

Jedną z głównych korzyści legalizacji konopi jest to, że jakość wszystkich produktów z konopi zaczyna być w danym kraju regulowana. Badania laboratoryjne pozwalają na ścisłe kontrolowane produktów konopnych, a jeśli pojawi się problem z partią, mogą zostać wycofane z obrotu, a konsumenci powiadomieni o tym fakcie.

Po co testuje się olejki CBD i inne produkty konopne?

Kiedy kupujesz zioło z nielegalnego rynku, nigdy nie wiesz, co dostaniesz. Możesz dostać pąk, który jest spleśniały, przesiąknięty pestycydami lub może spowodować chorobę.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Badania laboratoryjne produktów konopnych są niezbędne dla bezpieczeństwa konsumentów. Kupowanie tych, które zostały zatwierdzone przez licencjonowane laboratorium są bezpieczne do spożycia. Substancje regulowane nie są niczym nowym. Dzieje się tak z alkoholem, lekami na receptę, czy nawet tymi ogólnodostępnymi.

Na co wykonuje się badania laboratoryjne produktów konopnych?

MOC

Testy mocy mierzą poziom THC w produkcie w procentach. Mierzą również CBD, THCA i CBDA. Ta cenna informacja informuje konsumenta o sile produktu z konopi, dzięki czemu może on odpowiednio go dawkować.

ZANIECZYSZCZENIA CHEMICZNE

Pestycydy

Pestycydy chemiczne mogą być stosowane na roślinach konopi podczas procesu uprawy, dlatego należy przeprowadzić testy w celu ustalenia, czy produkt jest bezpieczny do spożycia. Jeśli zostanie użytych zbyt wiele pestycydów, produkt z konopi zostaje odrzucony i nie może być sprzedawany na legalnym rynku.

Pozostałości rozpuszczalników

Przy wytwarzaniu niektórych koncentratów konopi, rozpuszczalniki chemiczne, takie jak butan, czy propan, są używane podczas procesu ekstrakcji, a następnie usuwane, zanim produkt zostanie rafinowany i zapakowany. Należy przeprowadzić testy takich produktów, aby upewnić się, że mają one poziom resztkowych rozpuszczalników, który jest bezpieczny dla zdrowia.

Metale ciężkie

Roślina konopi może pobierać chemikalia z gleby, w której rośnie. Metale mogą również dostać się do rośliny w procesie produkcyjnym lub podczas suszenia kwiatów konopi na metalowych stojakach, które nie są przeznaczone do kontaktu z żywnością.

Zanieczyszczenia mikrobiologiczne

Mykotoksyny

Nikt nie chce palić spleśniałej marihuany, ale prawdziwym problemem związanym z pleśnią jest wdychanie mykotoksyn, które są szkodliwymi substancjami wytwarzanymi przez pleśń. Wyglądają jak osad na kwiatach konopi. Mykotoksyny mogą powodować ostre uszkodzenie wątroby, a długotrwałe narażenie na nie może prowadzić do raka.

Pleśń i aktywność wody

W niektórych laboratoriach przeprowadza się testy na pleśń, ale inne przestawiły się na testowanie aktywności wody, która jest miarą ilości wody dostępnej do wzrostu drobnoustrojów. Jeśli aktywność wody jest poniżej pewnego progu, oznacza to, że pleśń nie może nawet rosnąć, co zapewnia kwiatowi konopi długi okres przydatności do spożycia.

Bakterie

Testerzy szukają również różnych bakterii, w tym E. coli, salmonelli i innych, które zwykle pochodzą z gleby lub kału. Mogą one często przedostać się na rośliny konopi w warunkach zewnętrznych, jeśli rośliny zostaną położone na ziemi po zbiorach lub jeśli rośliny zostaną w jakiś sposób pokryte ziemią.

badania laboratoryjne produktów konopnych

Zanieczyszczenia fizyczne

Może się to wydawać dziwne, ale produkty z konopi przychodzą do laboratoriów z obcymi materiałami. Testerzy dokonują oględzin, szukając głównie części owadów, odchodów gryzoni, ludzkich włosów i nie tylko. Znalezienie któregokolwiek z nich kończy testy niepowodzeniem.

Terpeny i kannabinoidy

Niektórzy hodowcy i ekstraktorzy zapłacą dodatkowo, aby uzyskać analizę składu terpenów i kannabinoidów w ich kwiatach lub koncentratach. Zwykle nie jest to wymagane przez prawo, ale wielu konsumentów chce, aby te analizy wykazały pełne profile chemiczne ich produktów.

Jesteś przedsiębiorcą? Zleć badanie laboratoryjne suszu lub innych produktów konopnych

Przeprowadzenie badań laboratoryjnych suszu i innych produktów konopnych potwierdzają doskonałą jakość i gwarantuje spełnienie wymogów prawnych. Badania są certyfikowane i wykonywane w profesjonalnym laboratorium. Wyniki są autentyczne, a wszystkie informacje poufne.

Jeśli nie jesteś pewien swojego produktu, sprawdź jego skład zlecając badanie w profesjonalnym laboratorium analiz konopi. Dzięki takim analizom będziesz miał 100% pewność względem legalności i jakości produktów konopnych.


Źródło: leafly

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)