Chris Alexander
Wiadomości

Legalna sprzedaż marihuany w Nowym Jorku zaczęła się o 4:20

Opublikowany: 2 stycznia, 2023 godz. 12:15 pm przez / No Comments

Legalna sprzedaż marihuany dla dorosłych w Nowym Jorku rozpoczęła się w czwartek 29 grudnia z samego rana. Inauguracyjnego zakupu dokonali liderzy inicjatywy na rzecz legalizacji marihuany. Po południu, o symbolicznej godzinie 4:20, zakupy mogli zrobić już wszyscy.

Od teraz osoby w wieku 21 lat i starsze mogą kupować marihuanę od autoryzowanych sprzedawców. Dorośli mogą również posiadać do 3 uncji marihuany i 24 gramów koncentratu konopi


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Marihuanę można nabyć w sklepie na Manhattanie

Sklep prowadzony jest przez organizację non-profit Housing Works, która koncentruje się na rozwiązywaniu problemów związanych z AIDS i bezdomnością. Pierwszego zakupu dokonał Chris Alexander, dyrektor wykonawczy nowojorskiego Office of Cannabis Management.

„To przywilej i zaszczyt być tutaj dzisiaj, tak jak powiedzieliśmy na początku tego roku, aby tworzyć historię dzięki pierwszej legalnej sprzedaży detalicznej marihuany w stanie Nowy Jork.” – powiedział – „To znacząca część bitwy o zakończenie prohibicji konopi indyjskich, o której możemy powiedzieć, że została ostatecznie wygrana.”

Zanim objął przywódczą rolę we wdrażaniu legalnego rynku konopi indyjskich, Alexander działał jako aktywista w Drug Policy Alliance, a następnie jako pracownik Senatu stanowego kierował inicjatywą legalizacji.

Legalna sprzedaż marihuany w Nowym Jorku Chris Alexander

Legalna sprzedaż marihuany w Nowym Jorku spotkała się z aprobatą urzędników

„Pierwsza legalna sprzedaż marihuany dla dorosłych jest historycznym kamieniem milowym w nowojorskim przemyśle konopnym.” – powiedziała w komunikacie prasowym gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul – „Dzisiejszy dzień to dopiero początek i nie mogę się doczekać kontynuacji naszych wysiłków na rzecz umocnienia Nowego Jorku jako narodowego modelu bezpiecznego, sprawiedliwego i integracyjnego przemysłu, który teraz budujemy.”

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams powiedział, że otwarcie pierwszej legalnej przychodni w Nowym Jorku, to coś więcej niż obiecujący krok dla tej rozwijającej się branży – to nowy rozdział dla tych, którzy najbardziej cierpią z powodu nieudanej polityki z przeszłości.

Legalny rynek marihuany ma potencjał, aby być głównym dobrodziejstwem dla ożywienia gospodarczego Nowego Jorku – tworząc nowe miejsca pracy, budując bogactwo w historycznie zaniedbanych społecznościach oraz zwiększając wpływy z podatków stanowych i lokalnych.” – powiedział Adams

Charles King, dyrektor generalny Housing Works, powiedział, że to miejsce, w którym można zatrudnić osoby, które doświadczyły szkód związanych z kryminalizacją marihuany.

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy zapewnić ciągłe szkolenia, aby pomóc ludziom w rozwoju kariery związanej z konopiami indyjskimi, oprócz edukowania naszej społeczności na temat konopi w miarę ewolucji rynku” – powiedział – „Nie możemy się również doczekać reinwestowania zysków w dalszą misję Housing Works polegającą na świadczeniu usług ratujących życie dziesiątkom tysięcy potrzebujących nowojorczyków.”


Źródło: marijuanamoment.net

 

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)