Rekreacja

Jack Herer – człowiek legenda, ojciec chrzestny marihuany

Opublikowany: 30 grudnia, 2022 godz. 4:30 pm przez / No Comments

Przez większą część konopnej prohibicji, kiedy ludzie palili zioło w ukryciu, Jack Herer z pasją i błyskotliwością kierował społecznością konopną będąc dla niej drogowskazem. Herer zmarł w kwietniu 2010 roku, ale jego dziedzictwo żyje dzięki pismom, przemówieniom i oczywiście światowej sławy odmianie nazwanej jego imieniem.

Konopna kariera Jacka Herera sięga czasów, gdy był pionierem branży szklanych fajek

W 1973 roku, w wieku 34 lat otworzył swój pierwszy sklep i zaczął dokumentować wszystko, co mógł o konopiach indyjskich. Jego obserwacje zaowocowały później słynną na całym świecie książką „The Emperor wears no Clothes”. Jack zaczął ją pisać, gdy był w więzieniu, do którego trafił za protesty przeciwko administracji Ronalda Regana.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Książka była manifestem kontrkultury, który stawiał pytania o słuszność amerykańskiej propagandy, a zwłaszcza wojny z narkotykami. Tekst oferował 100 000$ każdemu, kto mógłby obalić twierdzenia dotyczące marihuany. Dotyczyły m.in. tego, że rośliny konopi są najbardziej wydajnym źródłem energii słonecznej na świecie, a konopie to zrównoważone rozwiązanie problemu głodu na świecie.

W ciągu kolejnych 25 lat od wydania książka została opublikowana 12 razy, a ostatnia edycja trafiła do drukarni w 2010 roku, w tym samym roku, w którym Jack zmarł w wieku 70 lat z powodu komplikacji po zawale serca.

Jack Herer

Jack Herer jednoczył miłośników zielonego liścia

To niełatwe zadanie, ale praca Herera jako dyrektora organizacji Helping End Marijuana Prohibition (HEMP) sprawiła, że jedność stała się priorytetem.

W swoim życiu Herer zaistniał w niemal każdej kategorii biznesowej związanej z konopiami indyjskimi. Doświadczenie zdobyte w sprzedaży fajek w latach 70., pisaniu książek w latach 80. i twardym lobbingu na rzecz legalizacji w latach 90. dało mu podstawę merytoryczną i uzupełniło jego naturalne zdolności przywódcze. Czarująca prezencja i czysty głos Jacka pomogły mu z łatwością dotrzeć do ludzi.

“Nikt nigdy nie umarł od marihuany – z wyjątkiem zastrzelonych przez policję.” — często żartował Jack

Jack Herer przyczynił się do legalizacji marihuany

W 1972 roku Herer dołączył do kalifornijskiego prawnika Leo Paoli, aby umieścić Propozycję 19 na kalifornijskich kartach do głosowania. Nie udało się przejść z 33% aprobatą, ale dostrzeżono, że Amerykanie zaczynają dostrzegać propagandę wojny narkotykowej.

Herer stworzył również Great American Standard System (GRASS), aby edukować dorosłych na temat konopi za pomocą kreskówek i dowcipnego copywritingu. Wraz ze swoim przyjacielem, kapitanem Edem Adairem, Jack złożył przysięgę, że nie spocznie, dopóki marihuana nie będzie legalna.

Rok po roku z uśmiechem forsował nieudane głosowanie, ponieważ kochał proces demokratyczny i cieszył się stopniowym postępem jaki osiągał dzięki swojej pracy. Każdy, kto dziś cieszy się zdekryminalizowaną lub licencjonowaną marihuaną, jest winien Jackowi honorowe zaciągnięcie się za jego polityczną dalekowzroczność i cierpliwość.

Ojciec chrzestny marihuany nie odejdzie w zapomnienie

Imię, wpływy i osiągnięcia Jacka Herera będą odżywały na nowo wraz z kolejnymi pokoleniami miłośników trawki, a także przy okazji wszystkich konopnych wydarzeń, takich jak zawody Jack Herer Cup, które co roku odbywają się w Amsterdamie, Kolumbii, Las Vegas, Oklahoma City i Tajlandii.

Obecnie odmiany marihuany Jack Herer pozostają jednymi z najpopularniejszych szczepów z przewagą sativy na świecie. Już jeden buh zalewa umysł świeżymi pomysłami i przypływem energii potrzebnej do ich realizacji. Następnym razem, gdy w Twoje ręce trafi odmiana Jack Herer, zapal jointa i oddając się chwili przyjemności i relaksu doceń wpływ legendarnego ojca chrzestnego na świat współczesnej marihuany.


Źródło: leafly.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)