Badania

Krowy jedzące konopie – czy ich mięso zawiera THC i CBD?

Opublikowany: 21 kwietnia, 2023 godz. 12:41 pm przez / No Comments

Naukowcy odkryli, że krowy jedzące konopie nie zatrzymują w swoich organizmach znacznych ilości THC i CBD. To dobra informacja zarówno dla hodowców bydła, jak i przemysłu konopnego, ponieważ sugeruje, że ludzie mogą spożywać mięso lub nabiał od zwierząt karmionych konopiami bez ryzyka odurzenia lub uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność narkotyków.

Naukowcy z Departamentu Rolnictwa USA (USDA) nawiązali współpracę z North Dakota State University (NDSU) w celu zbadania opłacalności karmienia krów dietą z makuchów konopnych

Ten wysuszony materiał jest naturalnym produktem ubocznym, który powstaje podczas ekstrakcji oleju konopnego z nasion konopi. Producenci konopi są w stanie sprasować ten pozostały materiał, ale jak dotąd nie znaleźli dla niego zbytniego zastosowania.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Wcześniejsze badania sugerowały już, że makuch z nasion konopi może być doskonałym źródłem białka i błonnika dla bydła. Do tej pory naukowcy nie mieli pojęcia, czy wołowina lub mleko od takich krów może zawierać znaczne ilości kannabinoidów, które mogłyby zostać przekazane ludziom i wywołać u nich efekt psychoaktywny.

Dziś wiemy, że zgodnie z oceną naukowców, człowiekowi byłoby bardzo trudno spożywać wystarczającą ilość tłuszczu pochodzącego od bydła karmionego makuchem z nasion konopi, aby dostarczyć do organizmu wysokie dawki THC, czy CBD.

krowy jedzące konopie

Krowy jedzące konopie są szczęśliwsze

Jakiś czas temu badacze z Kansas State University odkryli, że krowy będące na diecie opartej na konopiach są bardziej wyciszone, zrelaksowane i mniej podatne na stres i stany zapalne. Oznacza to, że hodowcy konopi mogliby sprzedawać nadwyżki produktów ubocznych hodowcom bydła.

Podsumowując, z punktu widzenia bezpieczeństwa żywności makuch z nasion konopi o niskiej zawartości kannabinoidów może być odpowiednim źródłem surowego białka i błonnika w paszach dla bydła, jednocześnie oferując przemysłowi konopnemu potencjalny rynek zbytu na ten produkt uboczny ekstrakcji oleju z nasion konopi. Czy to nie idealne rozwiązanie?


Źródło: merryjane.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)