terpeny
Rekreacja

Konopny sommelier poszukiwany – oferta pracy

Opublikowany: 15 lutego, 2023 godz. 2:11 pm przez / No Comments

Cannamedical Pharma, zaopatrująca niemiecki rynek w medyczną marihuanę poszukuje pracownika do testowania produktów, a zatem w celu zapewnienia ich wysokiej jakości. Konopny sommelier zarabiać będzie około 8 tys. euro miesięcznie.

Konopny sommelier ma wąchać, palić i oceniać jakość marihuany

Po opublikowaniu ogłoszenia miłośnicy konopi zasypali firmę aplikacjami. Niestety, część z nich nie doczytała, że osoba, którą firma zatrudni musi być pacjentem leczonym medyczną marihuaną i być zarejestrowany w krajowym systemie medycznym.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Odmiany konopi muszą być oceniane na podstawie ustalonych kryteriów, a portfolio produktów wymaga stałej kontroli jakości. Konopny sommelier musi wspierać firmę również w doborze i zakupie leczniczych odmian konopi, a także w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Poza tym sommelier będzie na bieżąco przeprowadzać analizę rynku, pisać specjalistyczne artykuły i zapewniać pracę edukacyjną w tematyce związanej z medyczną marihuaną.

konopny sommelier

Niemiecki rząd koalicyjny ogłosił w październiku zeszłego roku, że zgodził się na plan legalizacji marihuany przeznaczonej dla dorosłych w 2024 r.

Zgodnie z propozycją dozwolone byłoby posiadanie do 30 gramów marihuany na własny użytek, a licencjonowane sklepy i apteki miałyby działać jako dostawcy marihuany.

Zmiana sprawiłaby, że liczący ponad 83 miliony ludzi kraj stałby się największym na świecie rynkiem konopi indyjskich, ale reklamy promujące konopie indyjskie zostałyby zakazane, a zawartość THC ograniczona do 15%.

Pierwszym krajem Unii Europejskiej, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych stała się Malta. W ślad za Niemcami, legalizacji planują dokonać także Czechy.

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)