Rekreacja

Jak wyczyścić grinder, czyli młynek do ziół i suszu?

Opublikowany: 7 czerwca, 2022 godz. 7:54 am przez / No Comments

Grinder jest jednym z podstawowych i prawdopodobnie najczęściej używanych przez palaczy marihuany narzędziem. Pozwala zmielić pączek na drobne kawałki, które będą się równomiernie spalać. Częste używanie młynka sprawia, że resztki lepkiego materiału gromadzą się między ostrzami. Z czasem jego użytkowanie staje się trudne. Jak wyczyścić grinder żeby długo nam służył i był higienicznie czysty?

Dlaczego należy czyścić młynek do suszu?

Kiedy rozdrabniasz zioło jest niemal pewne, że lepkie drobinki materiału roślinnego będą odkładać się na ostrzach młynka i pomiędzy nimi. Jeśli grinder nie będzie regularnie czyszczony, po pewnym czasie grubość lepkiej warstwy sprawi, że stanie się on bezużyteczny.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Oczywiście cała ta nagromadzona materia roślinna, która zapycha młynek, to nie są śmieci. To materiał przepełniony THC i innymi kannabinoidami, więc z pewnością nie chcesz po prostu spłukiwać go do kanalizacji lub wyrzucać do kosza na śmieci.

jak wyczyścić grinder

Jak wyczyścić grinder i odzyskać materię roślinną, która go blokuje?

Co jest Ci potrzebne?

 • wykałaczki
 • czysty, mały pędzelek o miękkim włosiu
 • czysta, mała szczoteczka z twardym włosiem (może być szczoteczka do zębów)
 • talerzyk lub miseczka
 • alkohol izopropylowy
 • czysty szklany słoik lub woreczek strunowy
 • woda
 • czysty ręcznik
 • Czyszczenie młynka do suszu krok po kroku

SZYBKIE CZYSZCZENIE

 1. Rozmontuj wszystkie elementy młynka
 2. Odzyskaj jak najwięcej materiału roślinnego – stuknij elementem młynka o twardą powierzchnię, użyj szczoteczki z miękkim włosiem by oczyścić zęby grindera i między nimi.
 3. Odzyskany materiał umieść w szklanym słoiku lub woreczku.
 4. Jeśli nic więcej nie uda Ci się odzyskać umieść młynek w misce i zalej alkoholem izopropylowym. Upewnij się, że każdy element jest dobrze zanurzony.
 5. Pozostaw całość na 20 – 30 minut. Co jakiś czas możesz poruszyć przylegający do młynka materiał, dzięki czemu łatwiej się oderwie.
 6. Wyjmij młynek z alkoholu i wyszoruj go szczotką o twardym włosiu. Upewnij się, że szorujesz każdą komorę, zwracając szczególną uwagę na obszary między zębami i same zęby.
 7. Każdy element młynka dokładnie wypłucz wodą.
 8. Połóż grinder na czystym ręczniku i pozostaw do wyschnięcia.
 9. Upewnij się, że wszystkie elementy są całkowicie suche przed ponownym złożeniem i ponownym użyciem młynka.

DŁUGIE MOCZENIE PRZEZ NOC

Tak jak w przypadku szybkiej metody upewnij się, że odzyskałeś z młynka resztki materiału roślinnego oraz kief.

 1. W szklanym pojemniku wymieszaj kilka łyżek alkoholu, 4 – 5 kropli olejku miętowego, kieliszek octu, odrobinę płynu do naczyń. Dodaj gorącą wodę. Do roztworu włóż wszystkie elementy młynka. Zwróć uwagę, aby słoik pomieścił wszystkie części grindera, a jednocześnie przygotuj odpowiednio dużo roztworu, aby je dokładnie zalać.
 2. Całość odstaw na noc.
 3. Każdy element młynka dokładnie opłucz wodą.
 4. Połóż grinder na czystym ręczniku i pozostaw do wyschnięcia. Upewnij się, że jest całkowicie suchy zanim zdecydujesz się ponownie go użyć.

Wiesz już jak wyczyścić grinder. A jak często należy to robić?

Po każdym użyciu? Nie ma takiej potrzeby. Co tydzień? Niekoniecznie. Raz na miesiąc? Wszystko zależy od tego jak często używasz młynka. Ostatecznie sam musisz zdecydować, jak często będziesz czyścić bongo, grinder i cały inny sprzęt do palenia.

Wszyscy mamy różne poziomy standardów czystości.  Pamiętaj jednak, że zarazki gromadzą się na często dotykanych przedmiotach i jeśli dotykasz brudnego grindera, bletek, bonga, czy fajki jest niemal pewne, że te same zarazki będą miały kontakt z Twoimi ustami.


Źródło: herbceo.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)