Rekreacja

Jak przechowywać koncentraty konopne?

Opublikowany: 1 marca, 2023 godz. 2:33 pm przez / No Comments

Niezależnie od tego, czy nazwiesz je dabami, czy woskiem – koncentraty konopne mają potężną moc. Należy także wiedzieć, że trzeba je odpowiednio przechowywać, aby zachowały swoje właściwości. Jak przechowywać koncentraty konopne?

Czym są koncentraty konopne?

Zasadniczo terminy koncentrat, wosk lub dab odnoszą się do tego samego – bogatego w THC materiału, który jest lepki w dotyku i ma bursztynowy kolor. Podczas gdy kwiaty konopi zwykle zawierają tylko do 30% THC, koncentraty mogą zawierać od 65% do ponad 95% THC. Z tego powodu po koncentraty sięgają najczęściej doświadczeni użytkownicy marihuany.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Jak przechowywać koncentraty konopne?

Pojemniki silikonowe

Ze względu na swoją niską cenę i zazwyczaj ciekawą kolorystykę pojemniki silikonowe są popularnym wyborem do przechowywania koncentratów. W ostatnich latach okazało się jednak, że problemem jest interakcja między materiałem silikonowym a terpenami zawartymi w koncentracie konopi – silikon może ulec rozpuszczaniu w wyniku czego koncentrat  zostanie zanieczyszczony i nie będzie już się nadawał do palenia.

Jak przechowywać koncentraty konopne?

Pojemniki szklane

W porównaniu z silikonem szkło jest zdecydowanie lepszym wyborem. Nie oznacza to jednak, że można po prostu włożyć koncentrat do wyczyszczonego słoika po sosie do makaronu.

Po pierwsze słoik musi być hermetyczny. Nie powinien być także za duży w stosunku do ilości koncentratu, którą chce się przechowywać – nadmiar powietrza nie służy koncentratom. Zakładając, że szkło jest przezroczyste, pojemnik należy również trzymać je z dala od światła słonecznego lub źródła ciepła.

Czy koncentraty konopne można mrozić?

Technicznie rzecz biorąc, tak, możesz włożyć swój koncentrat do zamrażarki, wyjąć go i wypalić. Jest to bezpieczne, ale nie najprzyjemniejsze. W zamrażarce daby mogą być narażone na nadmierną wilgoć. Jeśli nagromadzi się jej zbyt dużo, palenie dabów może skończyć się bardzo ciężko dla płuc. Można to ograniczyć przechowując koncentrat w hermetycznym szklanym pojemniku, a także zawijając w pergamin, ale nawet wtedy trzeba uważać na wilgoć powstającą podczas procesu rozmrażania.

Sposób przechowywania koncentratów konopnych zależy od czasu

Przechowywanie krótkoterminowe – do 7 dni

Jeśli chcesz przechowywać koncentraty maksymalnie tydzień, silikonowe pojemniki będą odpowiednie. Tydzień to zbyt krótki czas, żeby silikon uległ zniszczeniu, a niski koszt takich pojemników czyni je dobrą opcją do krótkotrwałego przechowywania. Wybierz chłodne i suche miejsce, upewnij się, że pojemnik jest szczelny i nieprzezroczysty i nie otwieraj go dopóki nie zechcesz wyjąć koncentratu.

Średni czas przechowywania – do 4 tygodni

Jeśli chcesz przechowywać koncentraty przez około miesiąc, szkło jest najlepszym rozwiązaniem. Jak wspomnieliśmy wcześniej, będziesz potrzebować hermetycznego pojemnika odpowiedniej wielkości, który będziesz przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Przed włożeniem tam wosku połam go na mniejsze kawałki i każdy kawałek zawiń w pergamin. Dodatkowo włóż je do zamykanej plastikowej torebki do przechowywania żywności, a następnie do słoika.

Długoterminowe przechowywanie

Jeśli chcesz koncentratu, który można przechowywać dłużej niż miesiąc, prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie nalewka na bazie alkoholu. Jeśli użyjesz wysterylizowanej, hermetycznej szklanej butelki i będziesz ją przechowywać w pomieszczeniu o kontrolowanej temperaturze, nalewka może stać powyżej 6 miesięcy, nawet do roku. Oczywiście pod warunkiem, że w roztworze nie ma żadnych dodatków ani gliceryny, które mogłyby spowodować szybsze zepsucie nalewki.

Dlaczego warto odpowiednio przechowywać koncentraty?

Przede wszystkim chodzi o jakość. Oczywiście z reguły pali się to co ma się pod ręką, ale po co świadomie wpływać na pogorszenie jakości?  Jeśli wiesz, że wosk traci moc pod wpływem powietrza, po co go na nie wystawiać? Jeśli wiesz, że pozostawienie go w silikonie zbyt długo prowadzi do zanieczyszczenia, po co ryzykować? Składniki koncentratów wnikają głęboko w nasze ciała, a to najważniejszy powód, dla którego należy prawidłowo je przechowywać i dbać o wysoką jakość.


Źródło: cannaconnection.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)