Rekreacja

Jak palić z bongo? Obsługa fajki wodnej dla początkujących

Opublikowany: 22 sierpnia, 2022 godz. 10:12 am przez / No Comments

Palenie jointa to łatwy, uświęcony tradycją sposób konsumpcji marihuany. Niestety, podczas procesu spalania zioła wytwarzane są toksyny, a gorący dym może powodować ból gardła i podrażniać drogi oddechowe. Bongo dostarcza tyle samo przyjemności co palenie jointa, ale w zdrowszym i ciekawszym stylu. Jak palić z bongo? To prostsze niż myślisz!

Co to jest bongo?

Bongo inaczej nazywane jest fajką wodną i wielu osobom kojarzy się z wazonem. Wbrew pozorom to proste urządzenie, które wykorzystując wodę filtruje dym ze szkodliwych dla zdrowia substancji. Chociaż pierwsze bonga były wykonane z bambusa lub drewna, dziś do ich stworzenia wykorzystuje się szkło, silikon, ceramikę i metal, a bardziej wymyśle egzemplarze są bogato zdobione artystycznymi akcentami, stając się jednocześnie funkcjonalnymi dziełami sztuki.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Niezależnie od formy i materiału, z którego bongo zostało wykonane, zawiera trzy podstawowe elementy: dzban, który napełnia się wodą, komorę, w której gromadzi się przefiltrowany dym, ustnik, którym wdycha się dym oraz cybuch, w którym umieszcza się materiał roślinny, np. zmielony kwiat marihuany.

Badania pokazują, że używanie bonga jest zdrowsze i bezpieczniejsze niż zwykłe palenie jointa. Spalanie jakiejkolwiek substancji wytwarza toksyny, które dostają się do płuc i są szkodliwe dla naszego zdrowia.

W przypadku bonga dym wytwarzany podczas spalania jest najpierw filtrowany przez wodę, co znacznie redukuje te toksyny. Użytkownicy bonga twierdzą również, że filtracja wody zapewnia gładsze i czystsze palenie niż joint i pomaga uniknąć bólu gardła i podrażniania płuc.

Palenie z bonga – niezbędnik

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z konopiami, bongo może Cię nieco onieśmielać. Cały proces wymaga kilku kroków więcej niż ma to miejsce przy joincie, ale ten sposób spożywania marihuany jest łatwy do nauczenia.

Na początek warto wybrać podstawowy model, bez zbędnych udziwnień. Nie kupuj drogich modeli z górnej półki. Jeśli ta metoda konsumpcji nie przypadnie Ci do gustu wyrzucisz pieniądze w błoto. Alternatywnie możesz samodzielnie zrobić bongo grawitacyjne.

Kwiat marihuany do palenia w bongo powinien być grubo zmielony. Drobno zmielone zioło może przedostać się rurką cybucha do wnętrza komory i wpaść do wody.

Zapalniczka lub knot konopny. Płomień zapalniczki może szybko spalić cały materiał roślinny, a dodatkowo pozostawić resztki butanu. Knot konopny to lepszy wybór, ponieważ nie uwalnia toksyn, pali się wolno i równomiernie spala susz.

jak palić z bongo

Jak palić z bongo? Tak to się robi krok po kroku

  1. Za pomocą grindera zmiel kwiat konopi, ale nie za drobno.
  2. Upewnij się, że bongo jest czyste i suche.
  3. Wypełnij dzban wodą tak, aby zakryła 2/3 dolnej części cybucha. Temperatura wody to kwestia osobistych preferencji. Niektórzy wolą zimną wodę, aby uzyskać gładszy dym, podczas gdy inni wolą ciepłą wodę, aby nawilżyć drogi oddechowe.
  4. Do cybucha włóż sitko, a następnie nabij go suszem. Nie ubijaj zbyt mocno bo utrudnisz przepływ powietrza i materiał będzie spalać się nierównomiernie.
  5. Ustaw bongo stabilnie na płaskiej powierzchni np. na stole.
  6. Palcem przykryj sprzęgło, jeśli Twoje bongo je posiada. Jest to niewielki otwór w korpusie.
  7. Przyłóż usta do ustnika. Zrób to szczelnie, aby podczas palenia nie zaciągać powietrza z zewnątrz. Nie wkładaj ustnika do ust. Jest to niezgodne z etykietą palacza.
  8. Za pomocą zapalniczki lub knota rozpal susz i zaciągnij powietrze, aby wciągnąć płomień w zmielony kwiat.
  9. Kiedy komora zacznie wypełniać się dymem zdejmij palec ze sprzęgła i zaciągnij się ponownie, aby dym trafił do Twoich płuc.
  10. Kontynuuj aż cały materiał zostanie spalony. Ciesz się paleniem solo, albo pal wspólnie z przyjaciółmi

Bonga zapewniają bezpieczniejsze i czystsze czyste palenie niż jointy, którym każdy może się cieszyć. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym użytkownikiem, z pewnością znajdziesz sprzęt pasujący do Twojego stylu życia i budżetu, a wiedząc jak palić z bongo będziesz cieszyć się czystym i smacznym paleniem.


Źródło: hellomd.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)