Rekreacja

Gotowanie z haszyszem – co można ugotować z koncentratem?

Opublikowany: 8 maja, 2023 godz. 1:46 pm przez / No Comments

Czy można jeść haszysz? Jak najbardziej! Gotowanie z haszyszem zyskuje na popularności, ponieważ jest łatwiejszy w dawkowaniu niż susz z kwiatów. Haszyszu można używać prawie w taki sam sposób, jak kwiatów konopi, do przygotowywania żywności i napojów leczniczych, zwanych edibles.

Dlaczego warto jeść haszysz?

Wiele osób uwielbia smak dań z dodatkiem haszyszu. Jest on głęboki i ziemisty w porównaniu do tego, który pochodzi z zioła dodanego do produktów spożywczych. Co więcej, gotowanie z haszyszem to wyjątkowy sposób na cieszenie się dłuższym hajem. Kiedy spożywasz produkty spożywcze – w przeciwieństwie do palenia lub waporyzacji – organizm rozkłada THC na 11-hydroksy-THC, które jest 2-3 razy silniejsze niż THC, a sam haj trwa 6-8 godzin. Jest to również świetna alternatywa dla każdego, kto nie lubi palić marihuany — czy to ze względów medycznych, czy osobistych preferencji.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Gotowanie z haszyszem – do jakich potraw można go wykorzystać?

Dekarboksylacja haszyszu

Podobnie jak w przypadku pąków konopnych, haszysz należy dekarboksylować przed wykorzystaniem go w kuchni. Jest to niezbędny krok, który aktywuje kannabinoidy i umożliwi im wywoływanie konkretnych efektów.

Rozgrzej piekarnik do 120 stopni C. Haszysz rozłóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Tak przygotowany haszysz piecz 45 minut, a następnie pozwól mu ostygnąć.

Cannabis Hashish Butter – Masło konopne z haszyszu

Z haszyszem można przyrządzać wszelkiego rodzaju produkty spożywcze, od napojów po desery. Mówiąc krótko, prawie wszystko, co można zrobić z ziołem, można zrobić z haszyszem! Pamiętaj jednak, że haszysz ma silniejsze stężenie THC, więc będziesz musiał go odpowiednio dawkować. Wysokiej jakości haszysz po dekarboksylacji zawiera około 30% THC, w porównaniu do około 14% w przypadku kwiatów konopi. Musisz więc zmniejszyć ilości o połowę, aby uzyskać ten sam efekt.

Herbata konopna z haszyszem

Żeby zrobić herbatę z haszyszem, możesz po prostu postępować zgodnie z dowolnym przepisem na herbatę z konopi indyjskich i zastąpić masło lub olej z marihuany masłem lub olejem haszyszowym.

gotowanie z haszyszem

Desery z THC

Możesz zrobić pyszne desery z haszyszem, także używając masła haszyszowego. W internecie można znaleźć ciekawe przepisy na ciasteczka i chleb bananowy z wykorzystaniem właśnie takiego masła.

Pamiętaj, że desery z haszyszem mogą być mocniejsze niż edibles z suszem, do których jesteś przyzwyczajony. W razie wątpliwości zacznij od bardzo małych porcji, zobacz efekty, jakie uzyskasz z haszyszu, a następnie, jeśli to konieczne, sięgnij po kolejne ciasteczko.

Olej haszyszowy

Olej z konopi indyjskich jest bardzo wszechstronny — nie tylko można go używać do pieczenia, ale można go także dodać do koktajli, skropić nim sałatkę lub użyć do smażenia steków lub jajek. Możesz zrobić olej haszyszowy w podobny sposób jak olej z konopi indyjskich, po prostu zastępując konopie dekarboksylowanym haszyszem.

Pamiętaj, że THC potrzebuje tłuszczu, aby prawidłowo metabolizować, dlatego jeśli twoje danie z haszyszem jest beztłuszczowe, powinieneś je zjeść z innym daniem lub napojem zawierającym jakiś tłuszcz – może to być na przykład szklanka mleka lub kawa ze śmietanką.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)