Flawonoidy w konopiach

Kannaflawina – unikalny flawonoid w konopiach

Opublikowany: 24 marca, 2019 godz. 11:11 am przez / No Comments

Kannaflawina należy do grupy flawonoidów charakterystycznych dla konopi. Ogólnie przyjęło się, że flawonoidy odpowiadają za barwę kwiatów czy owoców roślin, wpływają na smak i aromat. Podobnie jak terpeny pełnią rolę metabolita wtórnego – zabezpieczają roślinę przed grzybami lub wabią owady. Odkryto jednak, że kannalfawina ma zdrowotne właściwości.

Kannflawinę wyizolowano przypadkiem w badaniach prowadzonych przez Dr Marilyn Barrett 1985 r. Podczas prac laboratoryjnych nad oddziaływaniem kannabinoidów na myszy zaobserwowała dziwne zjawisko. Kiedy na godzinę przed aplikacją czystego THC podawano ekstrakt z konopi wolny od kannabinoidów, u myszy występował mniejszy poziom psychoaktywności THC. Ekstrakt wpływał korzystnie na zaburzenia ruchowe. Obniżał produkcję prostaglandyny – hormonu odpowiedzialnego za stany zapalne. To skłoniło dr Barreett to zbadania ekstraktu, która w istocie szukała leku na zapalenie stawów.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Właściwości zdrowotne konopi

Późniejsze badania dowiodły, że kannaflawina jest 30 razy bardziej skuteczna niż aspiryna. Działa rozluźniająco przy skurczach mięśni gładkich. Przyczynia się również do poprawy stanu zdrowia układu pokarmowego. Poprawia trawienie – stymuluje produkcje żółci w wątrobie. Kannaflawina jest antyoksydantem – może opóźniać procesy starzenia. Wykorzystuje się ją jako niesteroidowy lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Obniża gorączkę.

Gdzie szukać kannaflawiny?

Kannaflawina do flawonoid, który jest unikatowy i występuje tylko w roślinach z rodzaju konopie. Niektóre szczepy konopi zawierają aż 2% tej substancji. Dobrze wydziela się w procesie waporyzacji. Temperatura parowania to 180°C. Kannaflawinę zawierają również olejki CBD i inne ekstrakty z kwiatostanów konopi.


Przeczytaj także o: Flawonoidy w konopiach


Latest posts by Daniel Kabala (see all)