Ekstrakcja konopi

Ekstrakcja THC różnymi metodami

Opublikowany: 19 grudnia, 2022 godz. 6:01 am przez / No Comments

Alkohol, butan, CO2, i etanol są najczęściej wykorzystywane do ekstrakcji konopi. Ekstrakcja pozwala na wyizolowanie kannabinoidów (w tym THC) z rośliny. Każda metoda ekstrakcji ma swoje zalety i wady, ale celem każdej z nich jest zaoferowanie łatwego w dozowaniu i bardzo silnego produktu końcowego o wysokiej czystości.

BHO, czyli Butane Hash Oil

Ta metoda ekstrakcji została gruntownie przebadana i jest szeroko stosowana w przemyśle spożywczym i perfumeryjnym. Polega na umieszczeniu konopi w naczyniu, a następnie rozpyleniu na nie butanu. Po rozpoczęciu procesu ekstrakcji kannabinoidy i butan gromadzą się w innym zbiorniku. Następnie mieszaninę pozostawia się do odparowania butanu albo używa w tym celu pieca próżniowego.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Ekstrakcja BHO jest niebezpieczna ze względu na wysoką palność używanej substancji, ale systemy zamkniętej pętli zwiększają bezpieczeństwo, ponieważ eliminują możliwość wycieku gazu.

Ekstrakcja THC za pomocą CO2

Ekstrakcja CO2 to nietoksyczna, przyjazna dla środowiska metoda oddzielania kannabinoidów z rośliny konopi. Ta metoda ekstrakcji THC nie pozostawia śladów toksyn i znajduje zastosowanie również podczas produkcji piwa, kawy, ekstraktów owocowych, czy herbaty.

Nadkrytyczny CO2 jest podgrzewany i przepuszczany przez pąki konopi. Następnie ciecz przechodzi przez separator, co pozwala usunąć CO2 z trichomów i terpenów. Jest to metoda przyjazna dla środowiska, ponieważ gaz jest przetłaczany przez skraplacz, co pozwala na ponowne upłynnienie go i recykling, aby mógł być wykorzystany do procesu ekstrakcji w przyszłości.

Ekstrakcja CO2 wymaga precyzyjnego sprzętu, ale jest to świetna metoda wytwarzania wosków i olejów.

ekstrakcja THC

Ekstrakcja z wykorzystaniem etanolu

Producenci produktów konopnych coraz częściej stosują ekstrakcję etanolem. Ekstrakcja ta jest bezpieczna, wydajna i skuteczna. Etanol jest często stosowany jako środek konserwujący żywność.

Roślina konopi jest moczona w etanolu w celu wyekstrahowania THC. Po ekstrakcji produkt poddawany jest procesowi rafinacji, który zwiększa czystość. Etanol usuwa niepożądane związki z substancji, oferując jeden z najlepszych w smaku i najczystszych koncentratów. Kluczem do sukcesu w ekstrakcji etanolem jest zapewnienie odpowiedniej rafinacji produktu.

Ekstrakcja THC przy użyciu alkoholu izopropylowego

Do tej metody ekstrakcji wymagany jest alkohol izopropylowy. Suszone kwiaty konopi moczy się w alkoholu, a następnie delikatnie wstrząsa. Izopropyl wyodrębnia trichomy z rośliny.

Mieszaninę przecedza się do naczynia, a następnie usuwa rozpuszczalnik za pomocą pieca próżniowego. Gdy rozpuszczalnik odparuje, pozostałą substancją jest olej bogaty w THC.

Chcesz samodzielnie otrzymywać ekstrakty ziołowe? Wypróbuj zestaw startowy z ekstraktorem alkoholowym

Ekstraktor alkoholowy dedykowany jest do wytwarzania zagęszczonych preparatów roślinnych w obecności rozpuszczalnika. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które przez dłuższy czas potrzebują swoich ekstraktów ziołowych w terapii samoleczenia. Takie urządzenie pozwala na oszczędność pieniędzy wydawanych na produkty gotowe. Dzięki temu urządzeniu możesz wykonać samodzielnie olejek lub ekstrakt ziołowy w swoim domu. Zestaw zawiera wszystkie podstawowe i niezbędne elementy potrzebne do przeprowadzenia procesu ekstrakcji składników aktywnych z ziół oraz innych frakcji stałych przy wykorzystaniu odpowiedniego rozpuszczalnika, jakim najczęściej jest alkohol etylowy.

ekstraktor alkoholowy

Ekstraktor do ziół to urządzenie, które pozwoli Ci zamknąć w buteleczkach całą prozdrowotną esencję ziół. Taki aparat powinien znaleźć swoje miejsce w każdym domu, w którym przykłada się dużą uwagę do zdrowego trybu życia i naturalnych terapii.


Źródło: jcyounger.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)