Rekreacja

Dab tool (dabber) – by dabbing był łatwy i przyjemny

Opublikowany: 15 marca, 2023 godz. 12:10 pm przez / No Comments

Dabbing to doskonały sposób na wzniesienie doświadczenia z THC na wyższy poziom. Zanim jednak zaczniesz, upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz by palić łatwo i bezpiecznie. Czy słyszałeś o akcesoriach do dabów? Dab tool, czyli dabber, to proste narzędzie używane do porcjowania koncentratu i nakładania go na dab rig lub waporyzator.

Czym jest dabbing?

Wszystkie rodzaje koncentratów konopnych są nazywane dabami. Dabbing to czynność polegająca na wykorzystaniu wysokich temperatur do odparowania tych koncentratów i wdychania powstałej w ten sposób pary. Jednym z głównych sposobów na to jest użycie tzw. dab rig, który wygląda jak mniejsza wersja bongo i posiada specjalną nasadkę, tzw. nail (gwóźdź), w której umieszcza się koncentrat.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Co to jest dab tool?

Chcąc dabować koncentrat marihuany musisz go jakoś umieścić w “gwoździu” by go podgrzać i odparować. Ze względu na lepką konsystencję nakładanie koncentratów palcami jest trudne. Dedykowanym  do tego celu narzędziem jest dab tool. Dabber może być wykonany ze stali nierdzewnej, tytanu lub kwarcu i z reguły ma spiczaste lub przypominające łopatkę końce.

Dab tool przeznaczony jest do używania z różnymi rodzajami koncentratów. Narzędzie z ostrym końcem może być używane do nabijania twardszych wosków, takich jak shatter. Narzędzia o kształcie łyżki są idealne do kruchych wosków.

Dlaczego warto używać dabbera?

Unikasz ryzyka oparzenia

Koncentraty muszą zostać podgrzane do wysokiej temperatury, aby mogły odparować. Jest to wystarczająca temperatura, aby spowodować oparzenia. Używanie dab tool jest znacznie bezpieczniejsze niż próba zebrania wosku palcami. Ponadto wosk lepki i prawdopodobnie nie będzie łatwo zsuwać się z palców. Pomyśl o dabberze jak o akcesoriach do gotowania. Nie przewracasz smażących się kotletów ręką, tylko używasz szpatułki. Dabber ma podobne zastosowanie.

dab tool, dabber, dabbing

Właściwe dawkowanie

Używanie narzędzia do dabów pozwala dokładnie odmierzać i miksować daby, czyli po prostu kontrolować porcje. Dab tool ogranicza również ryzyko marnowania koncentratu.

Czysto i schludnie

Utrzymanie porządku podczas dabbingu zapewnia dużo przyjemniejsze wrażenia. Przy każdym kontakcie z czymś gorącym, jak przy wspomnianym już wcześniej gotowaniu, trzeba być dobrze zorganizowanym i mieć wszystko pod ręką. Musisz mieć możliwość bezpośredniego i łatwego nałożenia koncentratu na na sprzęt do palenia dabów, gdy tylko temperatura będzie odpowiednia. To zły moment na walkę z koncentratem i podejmowanie prób zebrania go kluczem by spiesząc  rozlać go na stół.

Dbanie o zdrowie

Jeśli używasz klucza, śrubokręta lub innego brudnego przedmiotu, może on być zanieczyszczony czymś, co niekoniecznie chcesz wdychać, dlatego ważne jest, aby wszystko było czyste. Oprócz narzędzi do dabów zaleca się użycie maty do dabów, aby utrzymać porządek i czystość. Większość profesjonalnych narzędzi można włożyć do zmywarki, co jest również świetnym sposobem na ich dezynfekcję, a wiele z nich można namoczyć w alkoholu lub wyparzyć.


Źródło: lookah.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)