Rekreacja

Dab rig – do czego służy i jak go używać?

Opublikowany: 31 marca, 2023 godz. 1:46 pm przez / No Comments

Wyobraź sobie, że jesteś w stanie wypalić całego jointa za jednym pociągnięciem. Tak mniej więcej wygląda dabbing koncentratu z konopi indyjskich. Podobnie jak bongo, dab rig zapewnia szybki sposób na dostarczenie dużej dawki THC do organizmu.

Czym jest dab rig i jak działa?

Dabbing szybko stał się jedną z najpopularniejszych metod używania konopi indyjskich, zapewniając użytkownikom silny haj. Dab rig wyglądem nieco przypomina bongo. Jedną z najbardziej zauważalnych różnic jest to, że dab rig ma „gwóźdź” (ang. nail) zamiast miski, który może być tytanowy, kwarcowy lub ceramiczny. Druga różnica polega na tym, że do palenia używa się koncentratu, a nie suszu.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Dab rig służy do waporyzacji koncentratów konopi bez potrzeby spalania lub bezpośredniego stosowania płomienia na materiale. Podgrzewając nail przez określony czas, tworzy się gorącą powierzchnię, która zamienia nałożony na nią koncentrat w parę pełną kannabinoidów. Podczas wdechu para jest wciągana przez komorę wypełnioną wodną i wdychana do płuc, tak jakbyś wdychał dym z bonga.

dab rig dabbing

Dab rig – jak go używać?

  1. Wypełnij komorę wodą.
  2. Następnie nałóż nail’a. Upewnij się, że twój gwóźdź jest dobrze nałożony i nie rusza się. W przeciwnym wypadku możesz narazić się na oparzenie i ból.
  3. Za pomocą palnika równomiernie rozgrzej nail przykładając płomień bezpośrednio do niego. Ogrzewaj przez 20-30 sekund, w zależności od grubości gwoździa i mocy palnika. Z pewnością zauważysz czerwony odcień, gdy będzie mocno nagrzany.
  4. Odczekaj chwilę aż nail przestygnie i ciepło równomiernie się po nim rozejdzie. Dobrą praktyką się jest pozostawienie do ostygnięcia przez czas dwukrotnie dłuższy niż trwało podgrzewanie. Nie dotykaj gwoździa bo możesz się oparzyć. Poza tym daby o niskiej temperaturze mają lepszy smak i są mniej ostre dla płuc.
  5. Używając dabbera nałóż koncentrat na gwóźdź. Jeśli nail został odpowiednio podgrzany, koncentrat bardzo szybko odparuje. Obracaj końcówką dabbera, aby wykorzystać cały koncentrat, który się na nim znajduje.
  6. Weź carb cap, tzw. komin i zakryj gwóźdź. Bardzo powoli i spokojnie wdychaj powstającą parę. Uważaj, aby nie wdychać, ani nie wydychać zbyt szybko, ponieważ możesz podrażnić gardło i płuca. Jeśli zaczniesz kaszleć, może to oznaczać, że temperatura gwoździa była zbyt wysoka przed nałożeniem koncentratu.
  7. W ciągu kilku sekund od wydechu powinieneś zacząć odczuwać pierwsze efekty dabbingu.
  8. Po zakończeniu oczyść dab rig i wszystkie elementy. Żeby sobie to ułatwić możesz lekko podgrzać nail’a.

Dabbing vs. tradycyjne palenie

Przede wszystkim daby są znacznie silniejsze niż kwiaty konopi. Podczas gdy kwiat konopi może oferować 10-30% zawartości THC, koncentraty oferują powyżej 50%. Oznacza to, że potrzebujesz tylko niewielkiej ilości, aby poczuć takie same efekty, jak po wielokrotnym zaciągnięciu się jointem lub fajką. Dodatkową zaletą jest wygoda polegająca na tym, że nie trzeba się martwić o dym, popiół i resztki po paleniu. To sprawia, że dab rig to atrakcyjna opcja dla wszystkich miłośników konopi, które lubią silne uderzenia.


Źródło: happyvalley.org

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)