palenie marihuany przed snem
Rekreacja

Codzienne palenie marihuany – skutki i wpływ na zdrowie

Opublikowany: 3 października, 2022 godz. 9:37 am przez / No Comments

Większość użytkowników marihuany pali ją codziennie nie tylko ze względu na mocny, głęboki smak, ale przede wszystkim dla osiągnięcia haju. Czy codzienne palenie marihuany jest szkodliwe dla organizmu? Przyjrzyjmy się długo i krótkoterminowym efektom i skutkom.

Krótkoterminowe efekty codziennego palenia trawki

THC jest substancją, która podczas palenia szybko wchłania się do krwioobiegu, ale na pojawienie się pierwszych efektów trzeba chwilkę poczekać. Haj pojawia się po około 30 minutach, ale w przypadku niektórych osób konieczne może być odczekanie nawet godziny zanim cokolwiek poczują. Jest to także czas, w którym mogą wystąpić skutki uboczne.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Najczęściej wymieniane krótkotrwałe efekty, które możemy odczuć, jeśli codziennie palimy zioło:

 • zmiany nastroju
 • problemy z koordynacją ciała
 • lekko zwiększony apetyt (tzw. gastrofaza)
 • problemy z percepcją
 • upośledzenie pamięci
 • zaburzone poczucie czasu
 • złudzenia
 • psychoza
 • halucynacje

Jak widać, niektóre z tych efektów są bardzo nieprzyjemne. A co się stanie, gdy codzienne palenie marihuany odbywa się przez dłuższy czas?

legalizacja

Codzienne palenie marihuany – efekty długoterminowe

Krótkoterminowe skutki palenia trawki mogą być nieprzyjemne i czasami trudne do zniesienia, ale to te długoterminowe powinny niepokoić bardziej. Występują one w wyniku kumulowania się wielu objawów, a zatem im częściej palisz, tym większe prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Który organ najdotkliwiej ‘odczuwa’ codzienne palenie marihuany?

Oczywiście mózg. Marihuana silnie wpływa na rozwój mózgu i im wcześniej zaczniemy ją palić, tym poważniejsze mogą być tego konsekwencje. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Duke University wykazało silną korelację między częstym spożywaniem marihuany a spadkiem funkcji poznawczych.

Oto niektóre z najbardziej znaczących długoterminowych skutków, których możesz doświadczyć, jeśli codziennie palisz zioło:

 • problemy z oddychaniem, którym często towarzyszy kaszel
 • zaburzenia funkcji poznawczych
 • możliwe negatywne skutki dla rozwoju dziecka w przypadku palenia marihuany w czasie ciąży

Przedawkowanie marihuany – czy to w ogóle możliwe?

Czy można przedawkować marihuanę? Cóż, jak do tej pory nie było przypadków śmierci z powodu przedawkowania marihuany, ale ponieważ THC może powodować pewne negatywne skutki, konsekwencje nadużywania marihuany mogą być dla niektórych osób niebezpieczne.

Każdy ma inny poziom tolerancji na marihuanę, więc trudno powiedzieć, jaka dawka THC ‘powali’ daną osobę. Powszechnie przyjmuje się, ze bardzo wysokie dawki THC, czy jakiejkolwiek innej substancji nigdy nie są dobrym pomysłem.

Przedawkowanie marihuany powoduje szereg różnych objawów, w tym przyspieszone bicie serca, ataki paniki, niepokój, a w niektórych przypadkach także nudności i wymioty.

Najpoważniejsze skutki uboczne jakie mogą wystąpić to halucynacje i intensywna paranoja. Jak wspomniano, do tej pory nikt nie umarł z powodu przedawkowania zioła, ale nie należy lekceważyć tej rośliny i celowo narażać swojego zdrowia przyjmując ekstremalnie wysokie dawki.

Czy marihuana uzależnia?

Jeśli palisz marihuanę od lat, rzucenie może być bardzo trudne. Mogą wystąpić objawy odstawienia m.in. utrata apetytu, drażliwość, bezsenność i niepokój.

codzienne palenie marihuany

Czy codzienne palenie marihuany daje jakieś korzyści?

Konopie indyjskie są coraz częściej wykorzystywane do celów medycznych. Kiedy są używane do celów leczniczych najczęściej przyjmuje się je codziennie. Warto podkreślić, że konopie to nie panaceum i niekoniecznie muszą wyleczyć daną chorobę, ale zdecydowanie pomagają pacjentom lepiej radzić sobie z objawami.

Oczywiście medyczna marihuana jest spożywana inaczej niż ta, którą powszechnie nazywamy trawką i jest jakości medycznej, a zatem ściśle kontrolowanej.

Jeśli marihuana jest przyjmowana codziennie ze względów zdrowotnych, to zwykle po to, aby złagodzić stres, niepokój i podobne problemy. Marihuana może być korzystna, ale pod warunkiem, że jest używana w sposób odpowiedzialny i z umiarem.

Podsumowanie

Czy można palić marihuanę codziennie? Codzienne palenie zioła z pewnością ma swoje konsekwencje. Przede wszystkim wsłuchaj się w swój organizm i zachowaj zdrowy rozsądek. Nie przedawkuj i nie uzależnij się. Jeśli czujesz, że palenie wymyka się spod kontroli i zaczynasz odczuwać niektóre negatywne skutki rozważ zrobienie detoksu od marihuany.


Źródło: greencamp.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)