cannabis shake
Rekreacja

Cannabis shake – czym jest i jak go wykorzystać?

Opublikowany: 1 września, 2022 godz. 1:47 pm przez / No Comments

Czy kiedykolwiek obiło Ci się o uszy określenie ‘shake’ w odniesieniu do marihuany? W jednym z naszych artykułów wspominaliśmy o cannabis shakes, które odnoszą się do drgawek konopnych. Jak się okazuje ‘cannabis shake’ ma także inne znaczenie i wcale nie mamy na myśli mlecznego napoju serwowanego na zimno.

Co to jest cannabis shake?

Shake to termin używany do opisania resztek z partii marihuany. Kiedy wkładasz pąki konopi do torebki lub słoika i regularnie je dotykasz lub potrząsasz, z czasem małe kawałki odłamują się od kwiatów. Po wyjęciu wszystkich całych pąków z opakowania okazuje się, że na dnie znajduje całkiem sporo materiału roślinnego. Nie sprzedaje się go tak jak całe piękne pąki, ale to nie znaczy, że musi się zmarnować.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Taki materiał zwykle jest słabszy od całego pąka, z prostego powodu. Kiedy pąki zostaną rozbite na kawałki materiał szybciej wysycha, a zawarte w nim substancje chemiczne utleniają się równie szybko. Może to obniżyć jakość i moc marihuany, ale jeśli od pąków dodatkowo oddzieliło się trochę kiefu to shake może mieć nadal niezłą moc.

Jak wykorzystać konopny shake?

Artykuły spożywcze i nalewki

Wykorzystywanie resztek materiału roślinnego do przygotowywania różnych potraw lub nalewek jest prawdopodobnie najbardziej popularne. W przypadku potraw lub wypieków najważniejsza jest jakość głównych składników, tj. masła, czy miodu. To sprawia, że ​​potrawy lub nalewki to świetny sposób na wykorzystanie suszu o niższej jakości i mniejszej mocy.

Jointy i blunty

Niektórzy wykorzystują shake do skręcania jointa bo jak twierdzą, wolą łagodny, stonowany haj. Przy niższej średniej zawartości THC, resztka materiału roślinnego może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy doświadczają negatywnych skutków palenia całych paków, które mają wysoką zawartość THC.

Blanty to kolejny popularny sposób na wykorzystanie shake’a. Wyglądem przypominają jointy, ale są zwykle są zawijane w bletki tytoniowe. Maskuje to smak użytego suszu, przez co może on być nieco słabszej jakości. Blunt z reguły jest nieco większy niż joint, a więc do jego wypełnienia potrzeba więcej suszu. Z tego powodu niektórzy wykorzystują do blantów sam shake, albo łączą go z wysokiej jakości pąkiem dodając na koniec haszysz lub kief.


Źródło: hellomd.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)