Wiadomości

Buty z konopi – nowe modele NIKE w kampanii „MOVE TO ZERO”

Opublikowany: 2 marca, 2022 godz. 6:21 am przez / No Comments

Prowadzona obecnie kampania NIKE ma na celu wyeliminowanie odpadów i ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Wszystko po to, aby zabezpieczyć przyszłość sportu. NIKE podejmuje liczne działania i szuka nowych sposobów, aby inicjatywę „MOVE TO ZERO” wdrażać w życie. W ramach tej kampanii NIKE zaprezentowało nowe buty z konopi, do stworzenia których wykorzystano także surowce pochodzące z recyklingu.

Nike Air Force 1 Low “Hemp” to buty z konopi o charakterystycznych kolorach

Buty Nike Air Force 1 Low „Hemp” są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i mają dzianinową cholewkę wykonaną z włókna konopnego. Z pewnością to, co wyróżnia ten model obuwia to zastosowanie żywych barw, m.in. koloru pomarańczowego, niebieskiego i jasnożółtego. To model, obok którego nie da się przejść obojętnie bo zwyczajnie przyciąga wzrok.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Na językach umieszczono logo „Hemp” oraz Swoosh, przez wielu nazywane potocznie „łyżwą”. Znajduje się ono także na obu bokach cholewki. Na wkładkach widnieje logo Move to Zero Pinwheel, co wskazuje na pochodzenie wykorzystanych do produkcji obuwia materiałów.

Podeszwa Nike Air to legendarna innowacja, która zapewnia lekkość i amortyzację przy użyciu sprężonego powietrza zamkniętego w trwałej i elastycznej powłoce. Do stworzenia podeszwy wykorzystano materiały Nike Grind, a zatem surowce, które otrzymane zostały z recyklingu butów sportowych i odpadów produkcyjnych: gumy z podeszwy, pianki ze środkowej części podeszwy oraz tkaniny z cholewki.

Nike Blazer Mid “Hemp”

Nike Blazer Mid „Hemp” to model obuwia o zdecydowanie bardziej stonowanej kolorystyce. Na dzianinowej cholewce dominuje kolor biały. W przedniej części znajdują się jasnożółte akcenty, a okolice pięty wypełnia kolor czerwony. Po obu stronach cholewki znajduje się błękitne logo Swoosh.

Tak jak w przypadku modelu Nike Air Force 1 Low „Hemp” na językach umieszczono logo „Hemp” oraz Swoosh, a całą stylizację zamyka logo Move to Zero Pinwheel umieszczone na wkładkach.

Konopie przemysłowe uprawiane są od tysięcy lat

Rośliny te są znane na całym świecie. W XVI – XVIII wieku konopie i len zdominowały uprawy roślin włóknistych w Azji, Europie i Ameryce Północnej.

Uprawa konopi sprzyja środowisku. Potrzebują one niewielkiej ilości wody do wzrostu, a jednocześnie uzupełniają składniki odżywcze w glebie. Konopie są także biodegradowalne i są jednym z mocniejszych surowców, które można wykorzystać w przemyśle tekstylnym. Wszechstronność włókna konopnego sprawia, że jest idealnym materiałem do produkcji papieru, lin, sznurków, a także tkanin, z których powstać może odzież.

buty z konopi, odzież z konopi

Konopie po przetworzeniu przypominają nieco bawełnę, chociaż bardziej szorstką. Jak płótno. Materiał konopny jest za to lżejszy i szybciej schnie. Tkanina jest trwała i odporna na mechacenie, a przy tym ‘oddychająca’. Odzież z konopi uważana jest za jedną z najbardziej ekologicznych, a ponieważ od pewnego czasu konopie znowu wróciły do łask, śmiało możemy powiedzieć, że stały się trendem.


Źródło: nike.com, sneakerfiles.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)