Rekreacja

Bubbler – co to jest i jak go używać?

Opublikowany: 28 października, 2022 godz. 12:06 pm przez / No Comments

Bubbler to przenośne urządzenie, które łączy w sobie najlepsze cechy bonga i fajki i przeznaczone jest głównie do palenia suchych ziół. Z jednej strony bubblery oferują gładkie uderzenia jak bongo, ale są małe i przenośne jak fajka, dzięki czemu są bardziej wszechstronne niż standardowe bongo. Istnieją również bubblery, które możesz zamontować do swojego waporyzatora, aby uzyskać jeszcze gładsze uderzenia.

 Co to jest bubbler?

Bubbler to urządzenie przypominające fajkę, które wykorzystuje wodę do chłodzenia i filtracji dymu, co zapewnia gładkie palenie. Łącząc w sobie zalety bonga i fajki, bubbler jest idealny dla osób, dla których bongo jest mało poręczne i które nie chcą palić lufki.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Podobnie jak zwykłe bonga i fajki, bubblery mają różne kształty i kolory, przez co niektóre z nich są po prostu oszałamiające. Większość z nich jest wykonana ze szkła. Niektóre przypominają mini bonga, a inne podobne są do fajki Sherlocka. Chociaż bubblery są najczęściej używane do palenia marihuany, niektóre nowsze waporyzatory do suchych ziół mają je już wbudowane lub zawierają je jako dodatkowe akcesorium w zestawie.

co to jest bubbler i jak go używać?

Dlaczego warto używać bubblera?

Istnieje kilka oczywistych korzyści z używania bubblera, a niektóre z nich zostały już wymienione powyżej. Przede wszystkim ten niewielki gadżet pozwala użytkownikom konopi na wdychanie kannabinoidów i terpenów w możliwie najbardziej gładki sposób, ponieważ woda eliminuje wiele czynników drażniących z dymu, na których działanie naraża palenie standardowej fajki. Wprawdzie niewielka ilość wody, jaką można użyć w bubblerach nie usunie znaczących ilości toksyn, ale z pewnością zachodzi dzięki niej proces filtracji.

Inną zaletą bubblerów – czy to jako szklanej fajki, czy nasadki do waporyzatora – jest to, że są przenośne i wytrzymałe. Wyobraź sobie noszenie ogromnego bonga żeby cieszyć się gładkim paleniem w podróży. No nie jest to wygodne. Co więcej bubblera można łatwo ukryć i waży niewiele więcej niż zwykła fajka.

Jak działa bubbler?

Mechanizm działania bubblera jest taki sam, jak w przypadku bonga. Po zaciągnięciu się dym zanim trafi do Twoich płuc jest filtrowany w dzbanie wypełnionym wodą. Woda powoduje także ochłodzenie dymu, co zapewnia gładsze i czystsze palenie.

Jak używać bubblera?

Żeby użyć bubblera, do jego dzbana należy wlać wodę. Wystarczy niewielka ilość, tak aby nie wylewała się ustnikiem. Następnie należy nabić zioło do cybucha. Warto użyć sitka, ale nie jest to konieczne. Nie ubijaj materiału zbyt mocno bo utrudnisz przepływ powietrza i trudno Ci będzie zaciągnąć się. Jeśli bubbler posiada sprzęgło (niewielki otwór) zakryj je palcem, przyłóż ustnik do ust i odpal zioło (np. knotem konopnym) jednocześnie zaciągając się. Usłyszysz bulgotanie i zobaczysz tworzące się bąbelki. Zdejmij palec ze sprzęgła i wciągnij resztę dymu. Kiedy skończysz, opróżnij cybuch i dokładnie umyj urządzenie.

Czy bubblery mają jakieś wady?

Bubbler to świetna sprawa, ale nie oznacza wcale, że pozbawiony jest wad. Najbardziej oczywistą jest to, że szkło, z którego z reguły jest wykonany, może pęknąć lub się stłuc. To trochę utrudnia ich przenośność, dlatego jeśli chcesz podróżować ze swoim bubblerem prawdopodobnie zechcesz kupić do niego ładne etui ochronne.

Poza tym, bubbler wymaga użycia wody, która może się rozlać, a dodatkowa komora to więcej czyszczenia po paleniu, co bez odpowiednich narzędzi bywa trudne do wykonania.

Chcesz używać bubblera ze swoim waporyzatorem? Musisz dopasować go do konkretnej marki i modelu. Posiadając kilka waporyzatorów weź pod uwagę, że najprawdopodobniej będziesz potrzebował innego bubblera do każdego z nich, bo o uniwersalny może być trudno.


Źródło: zamnesia.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)