Wiadomości

Badania nad marihuaną w USA – Joe Biden podpisał ustawę

Opublikowany: 8 grudnia, 2022 godz. 9:24 am przez / No Comments

Prezydent Joe Biden oficjalnie podpisał ustawę, dzięki której możliwe będą badania nad marihuaną w USA. To  historyczny moment – pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych samodzielny federalny akt reformujący marihuanę.

W oficjalnym oświadczeniu Biały Dom ogłosił, że prezydent USA podpisał ustawę Medical Marijuana and Cannabidiol Research Expansion Act, która ustanawia nowy proces rejestracji prowadzenia badań nad marihuaną i wytwarzania produktów z marihuany do celów badawczych i opracowywania leków.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Nowa ustawa pozwoli na swobodne i nieograniczone barierami prawnymi badania nad marihuaną w USA

Prowadzenie prac badawczo – rozwojowych miało miejsce w USA przez większą połowę ubiegłego wieku.

badania nad marihuanaą w USA

Przewodniczący komisji – demokraci Earl Blumenauer i Barbara Lee, a także republikanie Dave Joyce i Brian Mast – wydali oświadczenie z okazji podpisania przez prezydenta Bidena ustawy o rozszerzeniu badań nad medyczną marihuaną i kannabidiolem:

„Przez dziesięciolecia rząd federalny stał na drodze nauki i postępu – sprzedając błędne i dyskryminujące podejście do konopi indyjskich. Dzisiejszy dzień stanowi monumentalny krok w naprawie naszych federalnych przepisów dotyczących konopi indyjskich. Ustawa o ekspansji badań nad medyczną marihuaną i kannabidiolem ułatwi to aby zbadać wpływ i potencjał marihuany.”

Nowe prawo ma na celu naprawienie szkód wyrządzonych przez wojnę z narkotykami i lepsze zrozumienie potencjału terapeutycznego, jaki marihuana ma do zaoferowania, aby pomóc milionom Amerykanów cierpiących na przewlekły ból, zespół stresu pourazowego, stwardnienie rozsiane, zaburzenia lękowe i inne.


Źródło: dailyo.in

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)