Rekreacja

Alkohol w bongo jako alternatywa wody

Opublikowany: 13 stycznia, 2023 godz. 4:22 pm przez / No Comments

Eksperymentowanie z różnymi płynami wlewanymi do bonga zamiast wody to czynność tak stara jak samo palenie trawki. Znane są nawet przypadki użycia płynu do płukania ust, ostrego sosu, czy Mountain Dew. O ile niektórzy chcą wyłącznie urozmaicić smak palenia, o tyle inni szukając dodatkowego kopa zastanawiają się, czy alkohol w bongo wlany zamiast wody jest w stanie im go zapewnić.

Alkohol w bongo i wdychanie jego oparów

Co warto podkreślić już na wstępie – nie zaleca się wlewania alkoholu do bonga bo wdychanie jego oparów może być niebezpieczne dla zdrowia. To jeden z powodów, dla których pijemy alkohol zamiast go wdychać, chociaż i to niesie za sobą pewne negatywne skutki zdrowotne.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


alkohol w bongo

Ciało przetwarza substancje inaczej w zależności od tego, jak je spożywasz, co również wpłynie na to, jak ta substancja wpływa na organizm. Na przykład, kiedy jesz produkty spożywcze z marihuaną, THC jest przetwarzane w żołądku, a następnie w wątrobie, a zatem potrzeba nieco czasu, zanim THC zacznie działać. Podczas palenia lub waporyzacji marihuany efekty odczujesz znacznie szybciej, ponieważ THC jest wchłaniane bezpośrednio do krwiobiegu przez płuca.

Znając zasadę palenia z bonga łatwo się domyślić, że wlewając do niego alkohol zamiast wody będziesz wdychać do płuc opary alkoholu. Na krótką metę spowoduje to skutki uboczne takie jak zawroty i ból głowy, zwiotczenie mięśni, czy ataksję. Inna sprawa, że możesz w ten sposób zmarnować dobrej jakości zioło. Alkohole generalnie osłabiają konopie poprzez rozpuszczanie THC, terpenów i innych związków. Oznacza to, że nie tylko moc zioła będzie mniejsza, ale także jego smak zostanie całkowicie przyćmiony przez smak alkoholu.

Wpadłeś na pomysł wdychania alkoholu z marihuaną?

Teraz już wiesz, że to kiepski pomysł zwłaszcza jeśli dbasz o swoje zdrowie. Z fizjologicznego punktu widzenia marihuana jest bezpieczna, nawet jeśli przyjmie się za dużą dawkę. Z kolei alkohol jest jednym z najbardziej toksycznych związków, do którego ludzie mają powszechny dostęp.

Reasumując, zdecydowanie nie zaleca się dodawania alkoholu do bonga. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale także zabije smak marihuany i zmniejszy haj, a to dla niego przede wszystkim palisz trawkę, prawda?


Źródło: leafly.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)