Ból

70-latka – medyczna marihuana leczy ból

Opublikowany: 16 lipca, 2019 godz. 6:23 am przez / No Comments

Medyczna marihuana i ból. Ponad rok temu 70-letnia Australijka Paula Vam Vas upadła i uszkodziła sobie łąkotkę w prawym kolanie. Znalazła się w kolejce do operacji chirurgicznej w publicznym szpitalu.

“Przeżywałam bardzo ostry ból i lekarz wypisał mi opiaty na ból i na sen” – mówi Pani Vam Vas – “Nie chciałam brać opiatów, ale ból był bardzo dokuczliwy”.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Czy konopie mogą uśmierzyć ból?

Paula Vam Vas od dawna była za dekryminalizacją marihuany i zdecydowała się przetestować olejek z konopi z małą zawartością THC (psychoaktywnego składnika konopi).

“Nie mam po nim haju” – mówi Pani Vam Vas – “Dopóki go nie spróbowałam, nie byłam wcale przekonana, że zadziała. Kolano bolało mnie bardzo mocno”.

Jest przekonana, że zanik bólu jest autentyczny i nie jest spowodowany efektem placebo.

medyczna marihuana ból

Nielegalna cudowna kuracja olejkiem CBD

“Konopie uśpiły mnie, a gdy spałam ból zniknął. Następnego dnia przyjęłam go o innej porze, kiedy czułam że ból narasta i naprawdę dobrze został uśmierzony”.

Pani Vam Vas uważa, że nie było opcji legalnego skorzystania z medycznej marihuany.

“Mój lekarz nic o niej nie wie, a lekarzy którzy mogą ją przepisać można policzyć na palcach jednej ręki. Poza tym jest bardzo droga.” – mówi – “Dawka, za którą płacę 90 dolarów australijskich miesięcznie, kosztowałoby 200.”

Policjanci i pacjenci

Pani Vam Vas twierdzi, że niedawno przestała leczyć się medyczną marihuaną.

Jej przyjaciółkę, która używała jej do złagodzenia efektów ubocznych chemioterapii, skontrolowała drogówka.

Usłyszała zarzuty prowadzenia samochodu mając w krwi ślady nielegalnej substancji.

“Co ciekawe, zarzuty nie dotyczyły prowadzenia pod wpływem narkotyku, a posiadania nielegalnej substancji w krwioobiegu, nieważne w jakim stężeniu” – mówi Pani Vam Vas.

Seniorzy i medyczna marihuana

Historia Pauli Vam Vas i jej przyjaciółki to tylko dwie z wielu, które ostatnio zdobyły rozgłos w australijskich mediach. Całe rzesze osób korzystają teraz z medycznej marihuany, wielu z nich to osoby starsze.

“W miejscu, z którego biorę medyczną marihuanę, leczy się około 200 osób tygodniowo. Powiedziałabym, że 90% z nich nigdy nie miało do czynienia z marihuaną, w życiu nie brało żadnych narkotyków i są seniorami.”

źródło: abc news

Poznaj więcej historii pacjentów na naszym blogu

Alan Mazur