Wiedza i Konopie

Olej THC do celów medycznych – ZRÓB TO SAM

Opublikowany: 6 kwietnia, 2022 godz. 11:06 am przez / No Comments

Olej THC (olej RSO, olej z marihuany, olej z konopi indyjskich) może przynosić ulgę pacjentom cierpiącym na różnego rodzaju nowotwory, epilepsję, przewlekły ból, czy zespół stresu pourazowego. Olej THC, który można zrobić samemu postępując wg instrukcji, m.in. aplikować można podjęzykowo, skąd bezpośrednio trafi do krwioobiegu zapewniając szybkie działanie terapeutyczne.

Warto mieć na uwadze, że aby przetwarzać THC należy posiadać stosowne zezwolenie. Co więcej, samodzielne zrobienie oleju THC niesie za sobą pewne ryzyko, ponieważ jedną z używanych substancji jest alkohol.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
WPROWADZENIE DO TERAPII

dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Jak zrobić olej THC w domowych warunkach? Instrukcja krok po kroku

Przygotuj swoje miejsce pracy

Wytwarzając olej THC w domu, musisz mieć pewność, że pracujesz w bezpiecznym i czystym miejscu. Pomieszczenie powinno być zawsze odpowiednio wentylowane, aby zapewnić większy przepływ powietrza.

Warto mieć pod ręką gaśnicę – ponieważ, jak wspomniano – będziesz pracować z alkoholem, który jest wysoce łatwopalny.

Przygotuj wszystkie niezbędne składniki i naczynia

Będziesz potrzebować:

  • około 30 gramów wysokiej jakości marihuany
  • około 3,5 litra wysokoprocentowego alkoholu, którego użyjesz jako rozpuszczalnika (99% alkohol jest najlepszy)
  • 1 miska do wymieszania suszu z alkoholem
  • 1 żaroodporna miska
  • 1 drewniana łyżka do mieszania
  • filtr – może to być woreczek muślinowy, para pończoch lub filtr do kawy
  • 1 silikonowa szpatułka
  • garnek
  • strzykawki

Olej THC do celów medycznych olej RSO olej z marihuany olej z konopi indyjskich

Proces pozyskiwania THC z konopi

Rozdrobnioną marihuanę umieść w misce i zalej ją alkoholem. Kontynuuj wlewanie, aż płyn znajdzie się 1 cm nad suszem. Następnie mieszaj miksturę drewnianą łyżką przez około 2 – 3 minuty. Ciągłe mieszanie pomoże wchłonąć THC do rozpuszczalnika – susz będzie bardziej miękki i będzie uwalniał zawarte związki.

Całość przelej przez filtr do drugiego naczynia. Nie spiesz się. Przelewaj powoli pozwalając płynowi napełnić drugi pojemnik.

Powtórz cały proces. Dlaczego? Za pierwszym razem uzyskuje się 70 – 80% żywicy, a za drugim resztę THC. Kiedy powtórzysz wszystkie kroki połącz obie mikstury.

Przygotowanie i przechowywanie oleju

Kiedy już pozyskasz kannabinoidy z rośliny trzeba odparować alkohol z mieszanki. Najlepszym sposobem na to (i najłatwiejszym) jest wykorzystanie tzw. kąpieli wodnej.

Do rondelka wlej wodę, a na nim postaw miskę z uzyskaną miksturą. Włącz gaz i doprowadź wodę do wrzenia. Zwróć uwagę, aby poziom wody nie dotykał dna miski. Pod wpływem temperatury alkohol zacznie odparowywać. Wyłącz palnik i poczekaj, aż woda przestanie wrzeć.

Od czasu do czasu mieszaj zawartość miski silikonową szpatułką. Powinieneś uzyskać gęsty, ciemnozielony syrop – olej THC. Pozwól mu przestygnąć przez około godzinę, przez co zgęstnieje jeszcze bardziej.

Przelej olej THC do strzykawek

Ten krok jest opcjonalny, ale zaleca się przechowywanie oleju w plastikowych strzykawkach dla łatwiejszego użycia. Po prostu wciągnij olej THC do strzykawki, odciągając tłoczek do góry.

Jeśli masz dodatkowy olej i nie masz już dostępnych strzykawek, możesz przechowywać resztę oleju w dowolnym szklanym, hermetycznym pojemniku.

Jeżeli często przygotowujesz ekstrakty ziołowe zestaw startowy z ekstraktorem alkoholowym przyspieszy i ułatwi cały proces

Ekstraktor alkoholowy z akcesoriami to kompletny zestaw służący do otrzymywania ekstraktów ziołowych. Ekstraktor do ziół dedykowany jest do wytwarzania zagęszczonych preparatów roślinnych w obecności rozpuszczalnika (najczęściej alkoholu etylowego).

ekstraktor alkoholowy CBD THC zestaw startowy

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które przez dłuższy czas potrzebują swoich ekstraktów ziołowych w terapii samoleczenia. Takie urządzenie pozwala na oszczędność pieniędzy wydawanych na produkty gotowe.

Ekstraktor do ziół to urządzenie, które pozwala zamknąć w buteleczkach całą prozdrowotną esencję ziół. Taki aparat powinien znaleźć się w każdym domu, w którym przykłada się dużą uwagę do zdrowego trybu życia i naturalnych terapii. Zestaw zapewnia doskonałe zaplecze, dzięki któremu można przetworzyć rośliny zielarskie w płynne wyciągi zapewniające prozdrowotne działanie zależne od ziół lub mieszaniny ziół z jakich otrzyma się ekstrakt.


Źródło: greencamp.com

Sandra Jurkiewicz