Wiadomości

Sprzedaż marihuany pod przykrywką legalnych środków

Opublikowany: 4 kwietnia, 2022 godz. 11:34 am przez / No Comments

W Krakowie aresztowano mężczyznę, który pod przykrywką sprzedaży legalnych produktów sprzedawał nielegalne substancje. Sprzedaż marihuany odbywała się za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 800 kg substancji.

Krakowianin był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe

Funkcjonariusze z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wpadli na trop mężczyzny w ramach śledztwa związanego z rozprowadzaniem na terenie województwa znacznych ilości środków odurzających.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Sprzedaż marihuany pod przykrywką legalnych środków w Krakowie

„Żmudne, intensywne czynności operacyjne zaprowadziły małopolskich policjantów do jednego ze sklepów internetowych oferujących do sprzedaży rzekomo legalny susz konopi oraz olejki CBD.” – poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń

Podczas przeszukania dwóch wynajmowanych przez krakowianina domów jednorodzinnych zabezpieczono ponad 800 kg substancji. Był to m.in. susz konopny, olejki CBD i inne substancje.

“Substancje te w całości trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, gdzie są badane przez naszych specjalistów. Do chwili obecnej uzyskano ekspertyzy dotyczące 205 kg suszu konopi, które potwierdziły, że mamy do czynienia z suszem z konopi innych niż włókniste, których posiadanie jest zabronione, a nie z produktami CBD.” – wyjaśnił rzecznik policji

Proceder trwał co najmniej od ubiegłego roku i było stałym źródłem dochodu 42 – latka

Mężczyzna doprowadzony został do Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Postawiono mu zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania narkotyków o łącznej czarnorynkowej wartości przekraczającej 4 mln zł.

Krakowianin sprowadzał narkotyki z krajów zachodnich, a następnie porcjował je i przygotowywał do sprzedaży. Za pośrednictwem sklepu internetowego odbywała się głównie sprzedaż detaliczna, a odbiorcy hurtowi  przyjeżdżali na posesje.

Za prowadzoną działalność mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Dodatkowo, na poczet przyszłych kar, zabezpieczono ponad 600 tys. zł gotówki i 90 tys. euro oraz mienie ruchome o wartości 40 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze ekspertyzy mogą spowodować uzupełnienie zarzutów.

Sprzedaż marihuany w Polsce to przestępstwo

Legalna jest wyłącznie medyczna marihuana, którą zakupić można w aptece na receptę.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i chcesz upewnić się, że Twoje produkty spełniają wymogi prawne zleć ich badanie laboratoryjne. Badania są certyfikowane i wykonywane w profesjonalnym laboratorium. Wyniki są autentyczne, a wszystkie informacje poufne. Dzięki takim analizom będziesz mieć 100% pewność względem legalności i jakości swoich produktów konopnych.


Źródło: krakow.tvp.pl

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)