Pacjenci

Wyrok byłego policjanta za marihuanę do celów leczniczych

Opublikowany: 29 września, 2021 godz. 11:00 am przez / No Comments

W ubiegłym tygodniu opisywaliśmy historię pana Kamila, który po 8 latach pracy jako policjant został wydalony ze służby, ponieważ posiadał 27 gramów marihuany do celów leczniczych. Obecnie mężczyzna leczy się medyczną marihuaną dostępną w aptekach. 28 września usłyszał wyrok w związku z zarzutem wytwarzania środków narkotycznych.

Szukając alternatywy dla leków

wyrok byłego policjanta za marihuanęSłużba w prewencji mocno nadwyrężyła zdrowie psychiczne pana Kamila. Przez 8 lat służby każdego dnia miał do czynienia z sytuacjami wymagającymi zarówno fizycznej jak i umysłowej, ciężkiej pracy. W pewnym momencie pan Kamil zdecydował się udać do Poradni Zdrowia Psychicznego. Leki pomagały, ale powodowały szereg skutków ubocznych. Szukając alternatywy dla leków pan Kamil natrafił na konopie. Początkowo stosował CBD, ale w miarę pogłębiania wiedzy o konopiach i ich zastosowaniu odkrył na czym polega efekt synergii. Drążąc temat zrozumiał, że połączenie różnych kannabinoidów daje zdecydowanie lepsze efekty. Obawiając się o utratę pracy z powodu legalnego leczenia mężczyzna samodzielnie włączył do swojej terapii THC.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Po zdobyciu przez funkcjonariuszy Służby Wewnętrznej informacji, że pan Kamil może posiadać susz konopny jego dom został przeszukany. Znaleziono 27g marihuany. Pan Kamil został wydalony ze służby.


Mighty Storz & BickelSzukasz zdrowszej alternatywy palenia suszu?
Postaw na waporyzację!

Waporyzatory to niezbędne urządzenia, aby dobrze, czyli zdrowo i wydajnie, przyjmować związki z konopi. Takie urządzenia zalecają również lekarze prowadzący specjalistyczne terapie z wykorzystaniem medycznej marihuany. Urządzenia do waporyzacji podgrzewają susz do takiej temperatury, w której użyty materiał nie pali się, ale uwalnia mnóstwo cennych związków. Jest to niezwykle istotne dla zdrowia. Nie powstają szkodliwe substancje jak w przypadku konwencjonalnego spalania ziół.

Nie wiesz, które urządzenie wybrać?
Skontaktuj się z nami!
Pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru!


23 września – pierwsza rozprawa

„Będę walczył o całkowite uniewinnienie z uwagi na to, że używając konopi walczę o swoje zdrowie. (…) Uważam, że konopie nie są szkodliwe społecznie. (…)„Powiedziałem swojemu adwokatowi, że walczymy do końca. Ile by to nie trwało będziemy walczyć.” – zapewniał w rozmowie z Mestosławem były policjant

Sprawa pana Kamila zakończyła się na pierwszym terminie, co – jak mówi adwokat Stelios Alewras – jest rzadkością w przypadku pacjentów medycznej marihuany. Pomimo złożonego wcześniej wniosku Sąd odmówił udziału publiczności, w tym Mestosława, w rozprawie. Adwokat Stelios Alewras również otrzymał zakaz rejestrowania przebiegu rozprawy. O tym co działo się na sali rozpraw z oskarżonym i jego obrońcą Mestosław porozmawiał przed budynkiem Sądu Rejonowego w Radziejowie.

28 września – ogłoszenie wyroku

Zgodnie z zapowiedzią w dniu wczorajszym w Sądzie Rejonowym w Radziejowie zapadł wyrok w sprawie Kamila. Za posiadanie 27 gramów marihuany były funkcjonariusz został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ponadto przydzielono mu kuratora i nałożono karę grzywny 5 tys. zł. Na tym jednak nie koniec. Kolejne 5 tys. zł pan Kamil musi wpłacić na MONAR. W ramach wyroku zasądzono także przepadek mienia, zakaz wykonywania zawodu przez 3 lata, a także pokrycie kosztów sądowych w kwocie ok. 10 tys. zł.

Wszystko to za posiadanie 27 g marihuany do celów leczniczych. Warto wspomnieć, że gdyby w życie weszła Inicjatywa Obywatelska Stowarzyszenia Wolne Konopie, która na chwilę obecną utknęła w Sejmie, panu Kamilowi za posiadane 27 g marihuany nic by nie groziło.


Źródło: mestoslaw.pl

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)