Pszczelarz uprawiał konopie indyjskie Kętrzyn
Badania

Pszczelarz uprawiał konopie indyjskie dla swoich pszczół

Opublikowany: 10 września, 2021 godz. 11:53 am przez / No Comments

Rośliny konopi indyjskich zostały odkryte przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Barcianach. Na terenie pasieki zabezpieczono łącznie 24 rośliny. Właściciel pasieki tłumaczył funkcjonariuszom, że uprawia konopie, aby poprawić kondycję swoich pszczół.

Marihuanę odkryto w powiecie kętrzyńskim

O sprawie poinformowała mjr Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


„Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach na jednej z pasiek w powiecie kętrzyńskim ujawnili 24 krzaki konopi indyjskich. Ujawnione krzaki miały od 100 do 230 cm wysokości. 57-letni pszczelarz tłumaczył, że hodował zakazane rośliny, bo dobrze wpływały na kondycję jego pszczół. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z KPP w Kętrzynie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.” – informuje Straż Graniczna na Facebooku

Mężczyźnie grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności

Konopie mogą przedłużyć życie pszczół narażonych na działanie pestycydów

Dowiódł temu zespół polskich naukowców. Konopie mają właściwości neuroprotekcyjne i to właśnie ta cecha pozwala chronić pszczoły przed zagrożeniami związanymi z pestycydami na bazie nikotyny. Wyniszczają one organizmy pszczół.

„Pszczoły umierają, bo są niedożywione i osłabione stosowaniem pestycydów, a potem zaczynają chorować.” – wyjaśnia prof. Ptaszyńska z Zakładu Botaniki i Mikologii Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS – „Jedną z chorób jest nosemoza. Atakuje układ pokarmowy, powoduje osłabienie i kacheksję (stopniowe wyniszczanie organizmu). Pszczoły nie mogą trawić i wchłaniać składników odżywczych, a potem po prostu umierają.”

Zespół dr. Ptaszyńskiej przebadał 5 tys. pszczół. Odkryto, że określone wyciągi z konopi chronią pszczoły przed niektórymi negatywnymi skutkami pestycydów otrzymywanych z nikotyny. W ramach innych badań udowodniono także, że konopie wręcz przyciągają pszczoły, a zatem plantacje konopne mogą przyczynić się do rozwoju populacji pszczół.


Miód CBD/A o pełnym spektrum kannabinoidów
polecany jest szczególnie w okresie grypy i przeziębienia

Miód CBD/A marki BioHemp zawiera nie tylko CBD, ale także inne związki takie jak CBDA, CBDV, CBG, CBGA, CBC i wiele innych. Mowa tu zatem o tzw. pełnym spektrum kannabinoidów. W każdym 40 g słoiczku drzemie 200 mg CBD i 140 mg CBDA. Oprócz tego bogaty jest w terpeny i flawonoidy. Związki te oddziałując na nasz układ endokannabinoidowy odgrywają istotną rolę w regulowaniu wielu funkcji organizmu takich jak pamięć, czy sen, a zatem mają zdolność wprowadzania organizmu w stan równowagi i odprężenia. Miód CBD/A zawiera także minerały i mikroelementy takie jak potas, chlor, fosfor, magnez, wapń, żelazo, molibden, mangan i kobalt, witaminy A, B1, B2, B6, B12, C oraz kwas foliowy, pantotenowy i biotynę.

Źródło: onet.pl, medycznamarihuana.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)