Polska Izba Konopi
Wiadomości z Polski

Polska Izba Konopi – dla potrzeb branży konopnej

Opublikowany: 4 października, 2021 godz. 12:47 pm przez / No Comments

Polska Izba Konopi powstała z inicjatywny Stowarzyszenia Wolne Konopie. Jej zadaniem będzie zrzeszanie przedsiębiorców prowadzących w Polsce działalność produkcyjną, handlową lub usługową  w zakresie wytwarzania, przetwórstwa, handlu lub zastosowania produktów z konopi.

Jak twierdzą założyciele Polskiej Izby Konopi jej powstanie spowodował ciągły rozwój branży konopnej. Działając pod hasłem „Razem dla rozwoju” PIK zajmować się będzie badaniem produktów, nadawaniem Certyfikatu Jakości oraz monitorowaniem rynku. Powołanie Polskiej Izby Konopi ma na celu kultywowanie pięknych i szlachetnych tradycji związanych hodowlą konopi i przemysłem przetwórczym w Polsce oraz rozwijanie życzliwej i owocnej współpracy podmiotów działających na rynku konopi.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Czym dokładnie zajmować się będzie Polska Izba Konopi i jakie są jej cele?

Głównym zadaniem Polskiej Izby Konopi jest reprezentowanie i ochrona interesów gospodarczych i zawodowych jej członków wobec instytucji i władz publicznych oraz relacji pomiędzy uczestnikami rynku produktów konopnych.

„Tworzymy warunki gospodarcze i kulturowe sprzyjające podejmowaniu działalności w zakresie przemysłowej uprawy i przetwórstwa konopi, oraz wymiany gospodarczej opartej na tym przemyśle. Pełnimy misję i funkcję samorządu gospodarczego oraz podejmujemy inicjatywy w tym zakresie. Zapewniamy profesjonalne wsparcie i indywidualne doradztwo regulacyjne oraz biznesowe.” – to jedne z wielu zadań Polskiej Izby Konopnej wymienione w statucie

Oprócz tego, Polska Izba Konopi ma współpracować z Polską Izbą Lnu i Konopi, która została powołana prawie 20 lat temu i zajmuje się głównie sektorem konopi siewnych.

Polska Izba Konopi

Przyznawanie Certyfikatu Jakości Produktów

Certyfikat został stworzony we współpracy z laboratoriami wyspecjalizowanymi w badaniu produktów konopnych. W ramach pierwszego zadania Polska Izba Konopna przebadała 23 olejków CBD dostępnych na polskim rynku. Były to zarówno olejki szeroko rekomendowane jak i te trochę mniej znane. W tym zakresie PIK nadal będzie intensywnie działać, a wszystko po to, aby stale kontrolować rynek i zapobiec wprowadzaniu konsumentów w błąd. Podawanie na etykiecie informacji niezgodnych z rzeczywistością to częste praktyki stosowane przez producentów chociażby olejków CBD.

„Planujemy prowadzić nadzór nad szeroko pojętą etyką sprzedaży. Zależy nam na tym, by konsumenci byli w pełni świadomi tego, jaki produkt kupują i jakie realne efekty może on nieść ze sobą.” – deklarują założyciele Polskiej Izby Konopi

Do tego celu ma służyć właśnie Certyfikat Jakości Produktu, który świadczyć będzie o zgodności informacji podawanych przez producenta z tym, co rzeczywiście zawiera produkt w tym dotyczących substancji zakazanych np. metali ciężkich i rozpuszczalników.

Przyłącz się do inicjatywy Polskiej Izby Konopi

Członkostwo w Polskiej Izbie Konopi w podstawowym zakresie jest bezpłatne. Gwarantuje dostęp do najważniejszych informacji dotyczących rozwoju branży w Polsce i na świecie. Członkowie otrzymywać będą także aktualności na temat bieżących zmian w prawie. Będą mieli także możliwość kontaktu z innymi członkami izby, co ma wspierać współpracę różnych firm i motywować do tworzenia nowych produktów. Dokładne zasady członkostwa określa statut Polskiej Izby Konopi. Chcąc dołączyć do inicjatywy należy m.in. wypełnić deklarację. Szczegóły znajdziesz pod tym linkiem.

Polska Izba KonopiW gronie założycieli Polskiej Izby Konopi nie mogło zabraknąć polskiej marki BioHemp, która jest społecznie zaangażowanym dystrybutorem w 100% naturalnych, nienawożonych i wolnych od GMO produktów z konopi przemysłowych. Pod czujnym okiem właściciela Jarosława Stadnika, który jest także redaktorem naczelnym portalu medycznamarihuana.com, BioHemp oferuje wysokiej jakości certyfikowane produkty i współpracuje jedynie z rzetelnymi i zaufanymi producentami, których wyroby znajdują się na listach najlepszych producentów konopnych w Polsce i zagranicą. Dołączenie do grona założycieli Polskiej Izby Konopnej to dla BioHemp.pl nie tylko kolejny duży krok w działalności firmy, ale także deklaracja zaangażowania i czynnego uczestnictwa we wszelkich działaniach mających na celu dalszy właściwy rozwój branży konopnej w Polsce.


Źródło: polskaizbakonopi.pl

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)