policjant wydalony ze służby za marihuanę
Pacjenci

Policjant wydalony za marihuanę do celów medycznych

Opublikowany: 22 września, 2021 godz. 10:47 am przez / No Comments

Pan Kamil pełnił służbę w policji przez 8 lat. Zawodowa codzienność odcisnęła swoje piętno na jego zdrowiu psychicznym, przez co zdecydował się zwrócić po pomoc do Poradni Zdrowia Psychicznego. Przepisane przez specjalistę leki pomagały, ale powodowały skutki uboczne, przez co Pan Kamil zwrócił się w stronę konopi. Były już policjant został wydalony ze służby za posiadanie 27 gramów marihuany, chociaż używał jej do celów leczniczych. Obecnie leczy się medyczną marihuaną dostępną w aptekach.

Od przeciwnika do zwolennika marihuany

Praca w policji jest pracą złożoną, wymagającą zarówno fizycznie jak i psychicznie. Wiele osób twierdzi, że to nie praca tylko powołanie. Pan Kamil pełnił służbę w prewencji.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


„Będąc policjantem doświadczasz mnóstwa najróżniejszych sytuacji, które niewątpliwie zostawiają na psychice ślady. Niemal codziennie spotykamy się z przemocą, czy traumatycznymi zdarzeniami.” – mówi Pan Kamil w rozmowie z Mestosławem

W 2018 roku, pomimo wewnętrznych obaw, Pan Kamil udał się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Tam na szczęście spotkał się ze zrozumieniem. Początkowo wdrożono leczenie doraźne, które choć pomagało to powodowało różnego rodzaju skutki uboczne. Pan Kamil zaczął interesować się konopiami. Zaczął używać CBD, ale przez brak wiedzy robił to nieumiejętnie i palił susz. Z biegiem czasu zdecydował się na waporyzację i olejki, które pomagały mu wyciszyć się po służbie i lepiej spać.

Pogłębiając swoją wiedzę na temat konopi Pan Kamil dowiedział się, że stosowanie kilku związków zawartych w konopiach łącznie, m.in. CBD i THC, pozwala uzyskać lepsze efekty terapii. Obawiał się jednak leczyć legalnie, ponieważ taka forma leczenia mogłaby uniemożliwić mu dalszą służbę.


Szukasz zdrowszej alternatywy palenia suszu?
Postaw na waporyzację!

Mighty Storz & BickelWaporyzatory to niezbędne urządzenia, aby dobrze, czyli zdrowo i wydajnie, przyjmować związki z konopi. Takie urządzenia zalecają również lekarze prowadzący specjalistyczne terapie z wykorzystaniem medycznej marihuany. Urządzenia do waporyzacji podgrzewają susz do takiej temperatury, w której użyty materiał nie pali się, ale uwalnia mnóstwo cennych związków. Jest to niezwykle istotne dla zdrowia. Nie powstają szkodliwe substancje jak w przypadku konwencjonalnego spalania ziół. Poza tym delikatne kannabinoidy oraz terpeny, flawonoidy i inne lotne związki nie ulegają rozpadowi w wysokiej temperaturze. Taka metoda przyjmowania związków z konopi niesie za sobą wiele korzyści. Nie niszczymy sobie smaku substancjami smolistymi, co jest również ważne dla naszego zdrowia. Inhalacja przy pomocy takiego urządzenia to czysta przyjemność delektowania się pełnią smaków użytych ziół. Tak! Nasze waporyzatory możesz użyć do inhalacji różnymi ziołami. Dzięki szerokim parametrom względem ustawień temperatury genialnie współgrają z takimi ziołami jak mięta, lawenda, krwawnik, lipa oraz wiele innych.

Nie wiesz, które urządzenie wybrać?
Skontaktuj się z nami!
Pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru!


Funkcjonariusze Służby Wewnętrznej zdobyli informacje, że Pan Kamil może posiadać susz konopny

Podczas przeszukania w jego domu znaleziono 27g marihuany oraz kilka przedmiotów przeznaczonych do jej konsumpcji. Mężczyznę zawieszono w czynnościach służbowych, a następnie wydalono ze służby.

W czwartek, 23 września w sądzie odbędzie się pierwsza rozprawa 

„Będę walczył o całkowite uniewinnienie z uwagi na to, że używając konopi walczę o swoje zdrowie. (…) Uważam, że konopie nie są szkodliwe społecznie.” – deklaruje Pan Kamil

policjant wydalony ze służby za marihuanę

Życie zawodowe Pana Kamila legło w gruzach. Jeżeli zostanie uniewinniony będzie chciał wrócić do służby i oczyścić swoje dobre imię. Jak twierdzi ma w sobie dużo energii i może liczyć na wsparcie rodziny i znajomych:

„Powiedziałem swojemu adwokatowi, że walczymy do końca. Ile by to nie trwało będziemy walczyć. Tym bardziej, że moje dobre imię zostało mocno zhańbione przez media. (…) Redaktorzy, którzy pisali artykuły nie mieli pojęcia o mojej sprawie. Poczułem się jak ćpun, narkoman i ogólnie jako osoba szkodliwa społecznie.”

Sprawa policjanta produkującego narkotyki to jeden z wielu nagłówków powielanych przez media. W małej miejscowości, w której mieszka Pan Kamil, wieści bardzo szybko się rozeszły, co utrudniło mężczyźnie codzienne funkcjonowanie w środowisku lokalnym.

Panu Kamilowi postawiono zarzut wytwarzania środków narkotycznych. Sprawę rozpatrywać będzie Sąd Rejonowy w Radziejowie. Do składu orzekającego została wylosowana Sędzia Patrycja Adekunbi z Sądu Rejonowego. Obrońcą byłego policjanta jest adwokat Stelios Alewras.


Źródło: mestoslaw.pl

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)