Wiadomości z Polski

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany – [WIDEO]

Opublikowany: 10 stycznia, 2020 godz. 1:10 pm przez / No Comments

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany. We wtorek, 7-go stycznia 2020 r. odbyła się druga debata nowo utworzonej komórki, która będzie się zajmować ściśle zmianami legislacyjnymi w obrębie marihuany stosowanej rekreacyjnie. Tym razem na spotkanie po raz pierwszy została zaproszona strona społeczna – sprawdźmy co wynikło z tego spotkania.

Przedstawiciele BioHemp nie mogli przegapić takiego wydarzenia – będziemy czynnie uczestniczyć w debatach i działaniach zespołu. Kwestie legislacyjne są dla nas również istotne, gdyż w dalszym ciągu prawo nie jest egzekwowane w należyty sposób. Wciąż docierają do nas sygnały o konfiskacie aptecznego suszu medycznej marihuany zakupionej przez pacjentów w legalny sposób – na drodze lekarz-recepta-apteka. Będziemy na bieżąco informować o przebiegu kolejnych debat, warto więc śledzić newsy na naszym blogu.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany

Na pierwszym posiedzeniu zostało ustalone prezydium Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Skład zespołu przedstawia się następująco:

 • Maciejewska Beata   /Lewica/  –  przewodnicząca,
 • Matysiak Paulina   /Lewica/  –  wiceprzewodnicząca,
 • Zielińska Urszula   /KO/  –  sekretarz,

pozostali członkowie zespołu:

 • Dziemianowicz-Bąk Agnieszka   /Lewica/,
 • Jaros Michał   /KO/,
 • Pawłowska Monika   /Lewica/,
 • Prokop-Paczkowska Małgorzata   /Lewica/,
 • Rozenek Andrzej   /Lewica/,
 • Scheuring-Wielgus Joanna   /Lewica/,
 • Sośnierz Dobromir   /Konfederacja/,
 • Śmiszek Krzysztof   /Lewica/,
 • Zandberg Adrian   /Lewica/,
 • Zawisza Marcelina   /Lewica/.

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany

Zebranie drugie

Na drugim spotkaniu podjęto dyskusję z zaproszonymi przedstawicielami pozarządowych organizacji, prawnikami, farmaceutami, rolnikami, specjalistami w medycynie konopnej. Na debatę przybyli również pacjenci stosujący konopie indyjskie, osoby poszkodowane przez surowe prawo oraz media, aktywiści i pasjonaci tej rośliny.

Ale czemu ma służyć zaproszona część społeczna? Czy w sejmie wypowiedzi interesantów są w ogóle poważnie traktowane? W tym przypadku stanowczo TAK!

Doświadczenie zaproszonych w obrębie marihuany będzie miało niezwykle istotny wpływ na wyniki przyszłych głosowań. Chodzi o rzetelne zebranie argumentów i informacji na temat społecznych potrzeb i oczekiwań względem rządzących. Wydaje się mieć to sens, gdyż większość posłów i posłanek w sejmie nie posiada kompetentnej wiedzy do prowadzenia rozmów, traktując wciąż konopie jak demoniczny narkotyk. Grono społeczne jako eksperci w poszczególnych dziedzinach konopnych i aspektach gospodarczo-społecznych ma na celu przekonać większość posłów do legalizacji konopi innych niż włókniste w Polsce podczas finalnego głosowania ustawy w sejmie.

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany

Droga jest długa. Większość zebranych uważa, że odpowiednią strategią jest miarowe osiągnięcie legalizacji. Początkowa depenalizacja otworzy drzwi dla dekryminalizacji, a legalizacja jest ostatecznym obranym celem Zespołu Parlamentarnego. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą przynosić owocny skutek i zmienią mentalność rządzących w taki sposób, w jaki od dawna oczekuje od rządzących polskie społeczeństwo.

“Wsadzimy nogę w drzwi!” to jedno z haseł jakie towarzyszyło drugiemu spotkaniu Zespołu Parlamentarnego ds. Legalizacji Mari

TRANSMISJA WIDEO


Latest posts by Daniel Kabala (see all)