Wiadomości ze Świata

Parlament Europejski popiera leczenie medyczną marihuaną

Opublikowany: 28 czerwca, 2019 godz. 7:24 am przez / No Comments

Parlament Europejski wezwał do stworzenia przejrzystych ram prawnych dla leczenia marihuaną oraz wspierania badan naukowych nad leczeniem konopiami.

Wiele z krajów Unii już zalegalizowało użycie marihuany w leczeniu, chociaż zasady użycia i dostępne leki wciąż różnią się od kraju do kraju.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Stworzenie przejrzystych zasad dla medycznej marihuany

Parlament Europejski w lutym tego roku wezwał do ujednolicenia tych zasad i stworzenia ogólnoeuropejskich wytycznych dla leczenia marihuaną. Chodzi o stworzenie definicji, by jasno wyróżnić medyczną marihuanę i przeznaczyć na jej badania środki finansowe i wsparcie instytucjonalne. 

W rezolucji parlamentarzyści wymieniają wiele leczniczych zastosowań marihuany, np. stymulowanie apetytu, łagodzenie objawów chorób psychicznych, epilepsji, astmy, raka, Alzheimera, a także w obniżaniu bólów miesiączkowych i obniżanie ryzyka otyłości i cukrzycy.

parlament europejski
parlament europejski

Zwiększenie nakładów na badania nad konopiami

Parlament Europejski wzywa do zwiększenia nakładów na badania i innowacje w zakresie medycznej marihuany oraz apeluje, by objąć leki bazującej na marihuanie refundacją.

Według parlamentarzystów, właściwe rozwiązania prawne pozwolą na bezpieczne użycie medycznej marihuany, oczywiście zachowując środki ostrożności dla grup takich jak młodzież i kobiety w ciąży.

Coraz więcej organizacji międzynarodowych popiera medyczną marihuanę

Światowa Organizacja zdrowia już wcześniej wypowiedziała się, że CBD nie powinno być klasyfikowane jako substancja kontrolowana.

zródło: europa.eu

Dowiedź się więcej o konopiach korzystając z naszej bazy WIEDZY.

Jarosław Stadnik
Latest posts by Jarosław Stadnik (see all)