Obywatele Ukrainy chcą legalizacji medycznej marihuany
Wiadomości ze Świata

Ukraina – Obywatele chcą legalizacji medycznej marihuany

Opublikowany: 26 października, 2020 godz. 10:19 am przez / No Comments

Ukraina – legalizacja medycznej marihuany to szansa dla wielu pacjentów. Zgodnie z danymi zebranymi w ramach badania exit poll podczas wczorajszych wyborów samorządowych na Ukrainie, legalizacji medycznej marihuany do celów medycznych poparło 70% ankietowanych.

Ukraina i legalizacja marihuany

Jak informuje Aleksey Antipovich legalizacji marihuany medycznej w celu łagodzenia bólu u ciężko chorych pacjentów poparło 70% osób biorących udział w wyborach i sondażu prezydenckim. Około jeden na czterech respondentów jest przeciwny legalizacji medycznej marihuany.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl


Obywatele Ukrainy zapytani przez Prezydenta

Wołodymyr Zełenski, Prezydent Ukrainy, przygotował ankietę dotyczącą ważnych dla kraju tematów. Wyniki ankiety mają charakter doradczy i nie mają mocy prawnej, w przeciwieństwie do referendum.

W szczególności obywatele Ukrainy zostali poproszeni o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące dożywotniego pozbawienia wolności za szczególnie dużą skalę korupcji, utworzenia wolnej strefy ekonomicznej na terenie obwodów donieckiego i ługańskiego, zmniejszenia liczby deputowanych ludowych do 300, legalizacji marihuany do celów medycznych oraz prawo Ukrainy do korzystania z gwarancji bezpieczeństwa określonych w Memorandum Budapeszteńskim w celu przywrócenia suwerenności państwowej i integralności terytorialnej.

Wcześniej – 16 października br. –  liderka ukraińskiej partii Batkivshchyna Julia Tymoszenko zarzuciła prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu chęć zalegalizowania narkotyków w kraju. Stwierdziła, że ​​głównym celem tego badania jest wyłącznie przekształcenie Ukrainy w centrum handlu narkotykami w Europie i kontynuowanie działań Zełenskiego mających na celu sprzedaż ukraińskiej ziemi, teraz -jak podkreśliła – pod uprawę konopi.

Ukraina legalizacja marihuany

Ukraina zdecydowała

W niedzielę 25 października obywatele Ukrainy wybrali deputowanych do rad wiejskich, miejskich i okręgowych oraz burmistrzów. Według Centralnej Komisji Wyborczej średnia frekwencja wyniosła 17,3%.

Jednocześnie poinformowano, że  ukraińska policja krajowa wszczęła 14 spraw karnych dotyczących faktów naruszeń podczas wyborów. Ponadto policja sporządziła 25 raportów dotyczących popełnienia przestępstw administracyjnych.


Źródło: balthazarkorab.com


Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)