Wiadomości z Polski

Medyczna marihuana ponownie dostępna! Sprawdź, w których aptekach można nabyć susz Red No 2!

Opublikowany: 14 maja, 2020 godz. 8:08 am przez / No Comments

Polscy pacjenci nieustannie muszą zmagać się z problemem, jakim jest brak możliwości realizacji recepty na medyczną marihuanę. Mamy dobrą wiadomość – marihuana Red No 2 od Spectrum Therapeutics na chwilę obecną, ponownie jest dostępny w kilkudziesięciu aptekach w Polsce.

Medyczna marihuana Red No 2 – Lemon Skunk

Jest to szczep z dominacją genetyki sativa, za co była wielokrotnie nagradzana i po dziś dzień jest niezwykle ceniona. Jest jednocześnie pierwszą medyczną marihuaną, która trafiła do Polski po legalizacji, która miała miejsce w 2017 roku. Potencjalny efekt psychoaktywny zastosowania Red No 2, pomimo zawartości THC 19%, nie jest uciążliwy ze względu na obecność CBD na poziomie 0,7% oraz CBN 1%.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Wyczuwalne są wyraźne nuty cytrusowe, co odmiana zawdzięcza obecności terpenów takich jak limonen i cytral, które także zapewniają szereg efektów terapeutycznych. Red No 2 przyniesie ulgę pacjentom borykającym się z bólem stawów, mięśni, kręgosłupa, czy z migrenami. Przeznaczona jest także dla pacjentów z problemami neurologicznymi, głównie chorych na np. Parkinsona, Alzheimera. Stosowana jest także w przypadku leczenia różnego rodzaju nowotworów, m.in. jako terapia wspomagająca.

Dlaczego medycznej marihuany wciąż brakuje w aptekach?

marihuana Red No 2Problem z dostępnością medycznej marihuany dla pacjentów głównie spowodowany jest brakiem regularnych dostaw, a w niektórych przypadkach także kwestiami formalnymi. Medyczna marihuana Red No 2, która miała dotrzeć do Polski kilka tygodni temu właśnie z tego powodu została wstrzymana na terenie Niemiec. Pod wątpliwość poddano jakość suszu. Rzeczywista zawartość THC nie pokrywała się z informacjami przedstawionymi w dokumentacji.

Inna z odmian od Spectrum Therapeutics, która byłaby nowością na polskim rynku – odmiana Blue No 3 – nie została dopuszczona w ostatnim czasie do obrotu przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Wszystko przez to, że według GIF produkty nie mogą mieć nazwy, która różni się jedynie kolorem i cyframi, gdyż jest to mylące dla pacjentów.

Tu aktualnie kupisz medyczną marihuanę

Przedstawiamy listę polskich aptek, w których do nabycia jest aktualnie Red No 2 od Spectrum Therapeutics:


Szukasz lekarza który wypiszę receptę na medyczną marihuanę i poprowadzi Twoją terapię? Skorzystaj z poniższego link aby dowiedzieć się więcej na temat rejestracji do konopnych lekarzy.

LEKARSKIE KONSULTACJE KONOPNE
REJESTRACJA


Przeczytaj także o: GŁÓWNE ZALETY MEDYCZNEJ MARIHUANY I ZAWARTYCH W NIEJ SKŁADNIKÓW


Źródło: gdziepolek.pl


Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)