Wiadomości

Marihuana wyrzucona przez fale na brzeg plaży

Opublikowany: 26 lipca, 2023 godz. 2:59 pm przez / No Comments

Plaża kojarzy nam się najczęściej z wakacjami, odpoczynkiem i zbieraniem muszelek na pamiątkę. Odwiedzająca Neptune Beach na Florydzie kobieta była jednak mocno zaskoczona gdy odkryła, że zamiast muszelek wyrzucona przez fale na brzeg plaży została marihuana. I to spore ilości.

Departament policji Neptune Beach napisał w poście na Facebooku, że Ocean Atlantycki wyrzucił na brzeg spore ilości marihuany

W sobotę 22 lipca policja przekazała, że spacerująca wzdłuż linii brzegowej w północnej Florydzie kobieta natknęła się na duże ilości niezapakowanej marihuany. Sądząc po ilości, wyrzucona przez morze marihuana najprawdopodobniej była nielegalnie transportowana w formie pakunku jakimś statkiem, z którego dostała się do morza, a potem została ściągnięta przez fale w stronę lądu. Władze próbują ustalić do kogo należało znalezione zioło.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


marihuana wyrzucona przez fale w Neptune Beach

Marihuana wyrzucona przez fale nie nadaje się do konsumpcji bo jest zepsuta

“Zanim ktokolwiek zacznie myśleć o przekształceniu tego odkrycia we własne poszukiwanie skarbów, odradzamy to. Po pewnym czasie przebywania w oceanie marihuana szybko zaczęła się rozkładać i gnić. Prosimy o unikanie tego obszaru do czasu zakończenia sprzątania.” – powiadomiła lokalna policja w komunikacie zamieszczonym na Facebooku

Jak się okazuje, samo sprzątanie rozrzuconego po plaży zioła wcale nie było łatwe. W sieci pojawiły się nawet filmy pracowników, którzy próbowali wspomóc się grabiami. Oczywiście pomimo apelu policji wyrzucona przez wodę niespodzianka przyciągnęła gapiów. Jeden z plażowiczów powiedział, że on i jego matka początkowo myśleli, że marihuana leżąca w piasku na brzegu to gronorosty.

„Podniosłem i powąchałem, żeby zobaczyć, jak pachnie.” – powiedział mężczyzna – „To zdecydowanie było zioło. Szaleństwo!”

Policja nie podaje dokładnie ile marihuany usunięto z brzegu, ale świadkowie twierdzą, że mogło być to nawet 5 kg, co może potwierdzać hipotezę, że pochodzi ona transportu narkotyków.


Źródło: theguardian.com, facebook.pl
Zdjęcia: Neptune Beach Police Department

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)