Rekreacja

Live Resin lepsza od kwiatu? Poznaj jej właściwości

Opublikowany: 11 maja, 2023 godz. 8:29 am przez / No Comments

Kwiaty konopi używane są przez ludzkość od pokoleń, ale czasy się zmieniają i wraz z rozwojem przemysłu konopnego zmieniają się również produkty i sposoby, w jakie możemy konsumować zioło. Nie można zaprzeczyć, że miłośnicy marihuany coraz częściej wybierają jeden konkretny koncentrat: Live Resin, czyli „żywą żywicę”.

Co to jest Live Resin?

Live Resin jest jednym z najczystszych koncentratów konopi. Być może słyszałeś o Live Rosin, bliskiej krewnej Live Resin? Główna różnica polega na tym, że do ekstrakcji tej pierwszej nie używa się rozpuszczalników, takich jak propan lub butan. Powoduje to, że Live Rosin jest nieco słabsza, ale bardziej aromatyczna, podczas gdy Live Resin ma większą moc i jest nieco mniej aromatyczna, ale wciąż – w zależności od szczepu, z którego została wyekstrahowana, może być niesamowicie smaczna.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Oba koncentraty są ekstrahowane z roślin konopi, które zostały szybko zamrożone po zbiorach. Ten natychmiastowy proces zamrażania zachowuje kannabinoidy, terpeny i flawonoidy rośliny w ich maksymalnej mocy. Live Resin poddawana jest procesowi ekstrakcji z udziałem rozpuszczalników, takich jak butan i propan.

“Żywa żywica” vs. kwiat – co jest lepsze?

Wielu koneserów jest zdania, że „żywa żywica” jest lepsza. Dlaczego? Podczas palenia marihuany tak naprawdę nie doświadczasz wszystkich efektów, smaków i korzyści, jakie roślina ma do zaoferowania. Po zbiorach kwiaty konopi pozostawienie są w zamkniętych pomieszczeniach na kilka tygodni. Pozwala to kwiatowi pozbyć się nadmiaru substancji, takich jak np. chlorofil.

Podczas tego procesu, zwłaszcza, gdy trwa on długo, pąki konopi często tracą moc. Zawartość kannabinoidów stopniowo się zmniejsza, podobnie jak terpenów i flawonoidów. A teraz wyobraź sobie, że swoją ulubioną odmianę, o dużej mocy wypalasz natychmiast po zbiorach.

Live Resin

“Żywa żywica” może oferować to co w roślinie konopi jest najlepsze, ale to nie jedyny powód, dla którego wielu uważa ją za lepszą od kwiatu. Płomień, którym podpala się susz również zmniejsza zawartość kannabinoidów i innych związków w roślinie.

Zarówno suszenie, jak i palenie marihuany zmniejszają moc kwiatu. Live Resin zapewnia doskonałe doświadczenie płynące z całej rośliny. Zawiera wszystkie związki roślinne w szczytowym momencie ich działania, gdyż zostały starannie zakonserwowane tuż po zbiorach.

Teraz, gdy jesteś bardziej świadomym konsumentem, zachęcamy Cię do eksperymentowania z „żywą żywicą” i samodzielnego doświadczenia korzyści płynących z tego potężnego koncentratu.


Źródło: herb.co

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)