Wiadomości

Legalizacja marihuany w Kolumbii – senat zatwierdził ustawę

Opublikowany: 12 grudnia, 2022 godz. 4:02 pm przez / No Comments

Senat Kolumbii zatwierdził ustawę legalizującą marihuanę w całym kraju. Ustawa, która również uzyskała już wstępną akceptację w krajowej Izbie Reprezentantów, została przyjęta w Senacie podczas czwartej tury debaty stosunkiem głosów 56 do 3. Zanim jednak legalizacja marihuany w Kolumbii stanie się faktem i ustawa zostanie potencjalnie wprowadzona w życie należy podjąć dalsze kroki legislacyjne.

Ustawodawcy spotkali się kilka razy w ostatnich tygodniach

Spotkania miały na celu omówienie propozycji reformy, która zmieniłaby konstytucję kraju, aby zakończyć zakaz używania konopi indyjskich przez dorosłych. Miało to miejsce mniej więcej dwa tygodnie po przyjęciu ustawy legalizacyjnej przez I Komisję Senatu.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


„Kolumbia padła ofiarą nieudanej wojny, która została zaprojektowana 50 lat temu i z powodu absurdalnej prohibicji przyniosła nam wiele krwi, konfliktów zbrojnych , mafie i przestępczość.” – powiedział minister sprawiedliwości Néstor Osuna podczas przesłuchania publicznego w Senacie

Proponowana poprawka do konstytucji uwzględnia wpływ legalizacji na zdrowie publiczne i gospodarkę, a także ideologiczną zasadę autonomii jednostki. Jeśli zostanie uchwalona, urzędnicy będą mieli sześć miesięcy na ogłoszenie zasad dotyczących rynku użytku dla dorosłych.

legalizacja marihuany w Kolumbii

Legalizacja marihuany w Kolumbii – Prezydent Gustavo Petro podkreśla korzyści

Prezydent Kolumbii zdecydowanie opowiada się za międzynarodowym zakończeniem kryminalizacji narkotyków. We wrześniu wygłosił przemówienie na spotkaniu Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), wzywając państwa członkowskie do fundamentalnej zmiany podejścia do polityki narkotykowej i rozwiązania prohibicji.

Petro mówił również ostatnio o perspektywach legalizacji marihuany w Kolumbii jako jednego ze sposobów zmniejszenia wpływu nielegalnego rynku. Zasygnalizował, że po zmianie polityki powinno nastąpić zwolnienie osób, które obecnie przebywają w więzieniu z powodu marihuany.

Prezydent odniósł się także do ekonomicznego potencjału legalnego przemysłu konopi indyjskich, w którym małe miasteczka w miejscach takich jak Andy, Korynt i Miranda mogłyby czerpać korzyści z legalnej uprawy marihuany, być może bez żadnych wymagań licencyjnych. Co więcej, jest zainteresowany zbadaniem możliwości eksportu konopi do innych krajów, w których roślina ta jest legalna.


Źródło: marijuanamoment.net

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)