Wiedza i Konopie

Książki i poradniki o konopiach, które musisz przeczytać

Opublikowany: 11 lutego, 2021 godz. 12:27 am przez / No Comments

Nastała era, w której prym wiodą artykuły z poradami online,  samouczki w formie filmów, a jeśli już ktoś ma ochotę na ciekawą lekturę to sięga po audiobooka. Jednak w sieci natknąć można się na wiele nieprawdziwych informacji. Źródła online często zostają w tyle w porównaniu ze szczegółowością i rzetelnością informacji znalezionych w książkach. Zatem jeśli chcesz powiększyć swoją domową biblioteczkę i przede wszystkim zaczerpnąć wiedzy o związkach zawartych w konopiach i ich zastosowaniu m.in. w medycynie książki i poradniki o konopiach będą źródłem niezastąpionym.

Medyczna Marihuana, Praktyczne Zastosowanie – Jak bezpiecznie i skutecznie korzystać z konopi indyjskich

książki i poradniki konopneNiezbędny przewodnik, dzięki któremu poznamy właściwości konopi oraz nauczymy się jak je stosować w życiu codziennym. Poznaj prawdziwe i użyteczne informacje na temat terapeutycznych właściwości marihuany i wykorzystaj ją w leczeniu różnych schorzeń. Dzięki tej książce odkryjesz profesjonalne porady ekspertów od marihuany medycznej. W książce znajdziesz wskazania i przeciwwskazania oraz informacje potwierdzone badaniami naukowymi, które ułatwią Ci podjęcie decyzji czy lecznicza marihuana jest dla Ciebie. Poznasz różne metody stosowania, takie jak palenie, wapowanie, dabowanie, nalewki, czopki, plastry transdermalne, aplikacja naskórna, produkty spożywcze czy kapsułki. Otrzymasz niezbędne informacje na temat włączenia konopi do Twojego życia, wytyczne dotyczące bezpieczeństwa, charakterystykę różnych szczepów konopi indyjskich, a także opinie pacjentów na temat stosowania kannabinoidów. Dodatkowo odkryjesz podstawowe przepisy z konopi na olejenalewkidania główne i słodycze oraz świeży sok, masło i mnóstwo przepisów na artykuły spożywcze. (KUP TERAZ)


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Konopie Cud Natury – Zdrowotne zastosowanie nasion i oleju konopnego

książki i poradniki konopneKsiążka otwiera oczy na szeroko zakrojone zalety włączenia nasion z konopi do codziennej diety. Barbara Simonsohn wskazuje jakie suplementy przyjmować, aby cieszyć się zdrowiem fizycznym i dobrą kondycją umysłu. Dzięki książce Konopie Cud Natury dowiesz się czym są konopie, poznasz ich historię jako źródła żywności, wartość odżywczą nasion konopi, dzisiejszą dostępną żywność z nasion konopi, a także wytyczne dotyczące stosowania żywności konopnej. (KUP TERAZ)

O autorce:

Barbara Simonsohn jest jest promotorem żywności i alternatywnych technik poprawiających kondycję organizmu. Od 1995 roku Barbara Simonsohn publikuje książki na temat zdrowia, a łączny nakład sprzedanych egzemplarzy tylko wersji niemieckojęzycznych wynosi obecnie ponad 445 000. Jej książki przetłumaczono na wiele języków, w tym również na polski. Jej specjalności to superżywność, taka jak papaja, sok z młodego jęczmienia, moringa, chia, konopie, baobab oraz syberyjskie orzeszki cedrowe. Prowadzi wykłady na temat odżywiania, weekendowe seminaria masażu odkwaszającego oraz dłuższe seminaria-kuracje o głodówkach leczniczych i alkalizujących na terenie całych Niemiec i na Teneryfie.


Najwyższej jakości OLEJ Z NASION KONOPI oraz inne produkty, które możesz wykorzystać w kuchni znajdziesz w naszym SKLEPIE

olej z nasion konopi BioHemp Hemp OilOlej z nasion konopi BioHemp jest bardzo bogaty w niezbędne dla człowieka kwasy tłuszczowe, szczególnie omega-3 i omega-6, które występują w nim w najbardziej przyswajalnych proporcjach 1:3. Do tłoczenia oleju BioHemp używamy tylko nasion z polskich upraw, gdzie konopie nawożone są wyłącznie naturalnym obornikiem zwierzęcym. Do ich produkcji nie używa się żadnych chemicznych nawozów. Olej BioHemp nie jest rafinowany, przez co występuje w nim naturalny osad dający lekko orzechowy smak.

Lecznicza Marihuana – Uzdrawiające właściwości oleju z konopi indyjskiej

lecznicza marihuanaBestsellerowy autor i badacz medycyny dr Mark Sircus napisał jasny przewodnik, który pomoże zrozumieć siłę konopi w walce z licznymi zaburzeniami. Jest to zarazem zbiór dokumentacji medycznej na temat zastosowania takiego oleju w terapii przeciwnowotworowej, leczeniu cukrzycy oraz chorób na tle neurologicznym; Parkinson, Alzheimer, Huntington, czy lekooporna epilepsja. Znajdziemy szczegółowe opisy właściwości oleju z konopi, sposoby przyjmowania i dawkowanie, a także interakcje z lekami i suplementami diety. “Lecznicza Marihuana” to książka, dzięki której dr Mark Sircus odmienia wizerunek konopi i charakteryzuje te rośliny jako zioła o wielkim potencjale medycznym. (KUP TERAZ)

Marihuana i Medycyna – Praktyczny przewodnik po świecie medycznej marihuany

książki i poradniki konopneJako uznany ekspert w dziedzinie konopi Michael Backes przedstawia w Marihuana i Medycyna obszerne informacje na temat sposobów działania i metod podawania medycznej marihuany. W swoim wszechstronnym i przyjaznym dla użytkownika przewodniku opisuje, w jaki sposób konopie indyjskie wpływają na układ endokannabinoidowy organizmu. W przewodniku Marihuana i Medycyna Michael Backes podpowiada jak przygotować produkty lecznicze z marihuany, jak je podawać oraz jak modyfikować i kontrolować dawkowanieEncyklopedia 27 najpopularniejszych odmian konopi i wymienia choroby, w których znajdują swoje najlepsze działanie. Przewodnik charakteryzuje 29 dolegliwości i chorób, na które lekarze przepisują medyczną marihuanę, łącznie z przewlekłym bólem, nudnościami będącymi wynikiem chemioterapii, migrenami, stwardnieniem rozsianym, chorobą Alzheimera i Parkinsona. Dostarcza najbardziej przejrzystych, najbardziej wszechstronnych i praktycznych informacji o zastosowaniach i korzyściach jakie daje terapia kannabinoidowa. Dokładny, zwięzły i łatwy do interpretacji informator o tym, co każdy lekarz i pacjent powinien wiedzieć na temat medycznej marihuany. (KUP TERAZ)

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)