Rekreacja

Kolektor nektaru – co to jest i jak go używać?

Opublikowany: 7 kwietnia, 2023 godz. 10:46 am przez / No Comments

Oryginalne urządzenia do zbierania nektaru były prostymi szklanymi słomkami wykonanymi z pipet zakupionych w sklepie z artykułami chemicznymi. Były prymitywne, ale upraszczały proces wapowania koncentratów przy minimalnym nakładzie finansowym. Obecnie kolektor nektaru (nectar collector) można z łatwością kupić, również jako urządzenie elektroniczne.

Dlaczego warto używać kolektora nektaru?

Zbieracze nektaru są popularne, ponieważ są łatwiejsze w użyciu niż dab rig. Wiele sklepów sprzedaje zestawy do zbierania nektaru, a ceny są bardziej przystępne niż w przypadku szklanego zestawu do dabbingu.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Używanie sprzętu do dabowania może być uciążliwe dla tych, którzy dopiero zaczynają dabbing. Dab rig nie jest zbyt przenośny, a jeśli jest wykonany ze szkła, można go łatwo stłuc, dlatego nadaje się raczej do użytku domowego. Istnieje jednak wiele sposobów na dabbing a kolektor nektaru jest jednym z nich.

kolektor nektaru

Jaka jest różnica między ręcznymi a elektronicznymi kolektorami nektaru?

Materiały takie jak silikon, szkło, kwarc i metal sprawiają, że kolektor nektaru jest trwały i odporny na ciepło. Główną różnicą między ręcznym a elektronicznym kolektorem nektaru jest źródło ciepła używane do podgrzania ekstraktu THC do temperatury parowania. Elektroniczne kolektory wykorzystują grzałki zasilane baterią, dzięki czemu mogą się nagrzewać po naciśnięciu jednego przycisku.

Użycie ręcznego kolektora wymaga nieco więcej zachodu i palnika butanowego. Służy on do ręcznego podgrzewania, aby koncentrat mógł odparować. Pamiętaj jednak, że używanie palnika butanowego może być niewygodne i niebezpieczne, a samo podgrzanie wosku bez przypalenia wielu osobom sprawia trudność.

Kolektor nektaru – instrukcja użytkowania krok po kroku

Ręczny kolektor nektaru

 1. Jeżeli twój kolektor posiada komorę na wodę napełnij ją.
 2. Wybierz koncentrat i umieść odrobinę na czystej powierzchni. Najpopularniejszą matą do dabów jest silikonowa, ale możesz użyć szklanego pojemnika.
 3. Wykorzystując palnik butanowy podgrzej końcówkę kolektora nektaru, aż rozgrzeje się do czerwoności. Następnie odczekaj aż chwilę przestygnie.
 4. Zetknij gorący gwóźdź kolektora z koncentratem. Powinien natychmiast zacząć się topić i parować. Dotykaj koncentratów bokiem zamiast umieszczać końcówkę bezpośrednio na wierzchu dabu.
 5. Drugim końcem wdychaj powstającą parę. Po zakończeniu ostrożnie odłóż urządzenie na podstawkę. Pamiętaj, że końcówka nadal jest gorąca, więc przed czyszczeniem i odłożeniem urządzenia poczekaj, aż ostygnie.

Elektroniczny kolektor nektaru

 1. Jeżeli urządzenie posiada komorę na wodę napełnij ją.
 2. Tak jak w poprzednim przypadku, umieść dab na czystej powierzchni odpornej na ciepło.
 3. Naciśnij przycisk aby włączyć/wyłączyć urządzenie. Z reguły lampka zacznie migać, wskazując, że kolektor działa. Najprawdopodobniej będzie także opcja ustawienia odpowiedniego trybu grzania.
 4. Po włączeniu kolektora i prawidłowym ustawieniu grzania naciśnij i przytrzymaj przycisk, aby rozpocząć nagrzewanie końcówki. Niektóre elektroniczne kolektory mają tryb sesyjny. Można to aktywować, naciskając trzykrotnie przycisk zasilania.
 5. Osiągnięcie przez końcówkę odpowiedniej temperatury może zająć od 5 do 10 sekund.
 6. Dotknij koncentratu końcówką urządzenia i zacznij wdychać powstającą przez topniejący wosk parę.
 7. Żeby zapobiec marnowaniu koncentratu, pamiętaj o wyjęciu końcówki z wosku przed zakończeniem cyklu podgrzewania.

Źródło: lookah.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)