medyczna marihuana
Wiadomości ze Świata

Medyczna marihuana LEGALNA w Wielkiej Brytanii

Opublikowany: 19 czerwca, 2019 godz. 9:02 am przez / No Comments

Wielka Brytania wprowadziła prawo, dzięki któremu medyczna marihuana jest legalna i dostępna na receptę.

Po zmianie prawa, lekarstwo jest dostępne od dziś dla pacjentów na terenie Anglii, Walii i Szkocji.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
WPROWADZENIE DO TERAPII

dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Lekarze mogą teraz wypisywać recepty z produktami zawierającymi konopie, żywicę konopną czy kannabinol.

Recepty będą wypisywane tylko jeśli lekarz stwierdzi możliwe pozytywne działanie.

Rząd wprowadził w życie zasadniczą zmianę po znacznej presji organizacji pozarządowych.

Obywatele wywierają nacisk na rząd, by zalegalizować wszystkie formy konopi. Około 20 tysięcy osób już podpisało petycję, by zapytać o to w ogólnokrajowym referendum.

Najlepszy sposób przyjmowania suszu? WAPORYZACJA

Dzięki nowoczesnym urządzeniom do inhalacji konopnego suszu możemy w zdrowszy sposób przyjmować kannabinoidy metodą wziewną – do płuc. Pozwala to zażegnać problem wydzielania się substancji smolistych i szkodliwych związków podczas spalania. Dodatkowo zachowujemy znacznie więcej składników, w tym kannabinoidy, flawonoidy i terpeny, które korzystnie oddziałują na nasz organizm. Waporyzatory podgrzewają susz do określonej przez użytkownika temperatury, tak niskiej, że nie dochodzi do spalania zioła, a na tyle wysokiej, że wszystkie związki odparowują z suszu.

Charlotte Caldwell i jej walka o zdrowie syna

Sprawa Charlotte Caldwell, której syn Billy cierpi na ciężką postać padaczki odbiła się szerokim echem w brytyjskich mediach.

Politycy wysłuchali, jak Charlotte latała do Kanady, by tam zakupić olejek konopny, który jak powiedziała pomaga kontrolować napady padaczki u Billy’ego.

Po wylądowaniu na lotnisku Heathrow jej zapas olejków został skonfiskowany, co wywołało skandal.

Stan jej syna się pogorszył i rząd interweniował po tym, jak lekarze orzekli, że Billy wymaga natychmiastowego leczenia.

Po tym, jak olejki zostały zwrócone właścicielce, minister spraw wewnętrznych Sajid Javid uruchomił procedurę ponownej oceny korzyści zalegalizowania medycznej marihuany.

Lekarze wypowiadają się pozytywnie o przydatności marihuany w leczeniu

Prof Sally Davies (Trinity College, Cambridge), główna lekarz kraju, we wstępnej ocenie potwierdziła, że jest wystarczająco dowodów, by uznać medyczną marihuanę za przydatną w leczeniu.

W ocenie Doradczego Kolegium ws. Nadużywania Leków (ACMD) lekarze powinni mieć możliwość wystawiania recept z medyczną marihuaną przy zachowaniu odpowiednich standardów bezpieczeństwa.

marihuana legalna Wielka Brytania

Wielka Brytania – medyczna marihuana legalna od DZIŚ

Badania kliniczne nad medyczną marihuaną doprowadziły do przełomowej zmiany prawa, dzięki której staje się ona legalna w Wielkiej Brytanii.

  • To, co zaczęło się to jako walka o zdrowie mojego małego chłopca zamieniło się w coś znacznie większego. Okazało się, że to walka o zdrowie całego narodu – powiedziała Charlotte w wywiadzie dla Sky News
  • Dzięki medycznej marihuanie odzyskałam prawo każdej matki, prawo by mieć nadzieję, ale najważniejsze jest to, że dzięki niej Billy odzyskał prawo, by żyć.

źródło: Daily Star


Przeczytaj także o: Czy nowy premier Wielkiej Brytanii zalegalizuje marihuanę? 


Alan Mazur