Wiadomości

Marihuana na świecie 2022 – śmieszki, absurdy i wpadki [Cz. 1]

Opublikowany: 15 grudnia, 2022 godz. 5:39 am przez / No Comments

Konopie indyjskie mogą nas rozbawiać, wzmagać kreatywność, skłaniać do podejmowania dziwnych decyzji, albo sprawiać, że wpadniemy na genialny i przełomowy w naszym życiu pomysł. Marihuana w 2022 roku przyczyniła się do zabawnych, głupich, a niekiedy i żenujących sytuacji na całym świecie. Oto kilka z nich.

Legalizacja? Ups… coś poszło nie tak!

W swoim zapale do uregulowania produktów zawierających związki pochodzące z konopi, ustawodawcy stanu Minnesota przyjęli prawo, które niechcący zalegalizowało produkty spożywcze zawierające do 5 mg THC na porcję.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
WPROWADZENIE DO TERAPII

dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Republikański senator Jim Abeler powiedział, że nie zdawał sobie sprawy, że nowe prawo zalegalizuje produkty spożywcze z THC.

„To nie legalizuje marihuany – po prostu tego nie zrobiliśmy, prawda?” – powiedział Abeler po jednogłośnym przyjęciu poprawki podczas majowej sesji legislacyjnej

Owszem, zrobili to. Ustawa weszła w życie 1 lipca. Jim Abeler chciał uchylić nowe prawo, ale Demokratyczny Gubernator Tim Walz i kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów opowiadają się za legalizacją marihuany, która ma nastąpić w 2023 roku. Koniec końców – prawo pozostało w mocy.

Najbardziej (nie)apetyczne żelki

Mike Tyson wkroczył w konopny biznes w 2022 roku wypuszczając na rynek żelki „Mike Tyson Bites”, pod jego własną marką Tyson 2.0. Żelki z łatwością stały się najbardziej kontrowersyjnym jadalnym produktem roku.

Żelki o smaku owoców tropikalnych u jednych wzbudziły zainteresowanie, a u innych wywołały odruch wymiotny. Wszystko przez niespodziewany jak na produkt spożywczy kształt nadgryzionego ucha, który na myśl przywołuje wspomnienia o historycznej walce, podczas której Tyson odgryzł przeciwnikowi kawałek ucha. Początkowo Evander Holyfield poczuł się urażony, ale ostatecznie podpisał kontrakt na wprowadzenie na rynek żelek w wersji z THC o nazwie… Holy Ears.

Marihuana na świecie 2022

Gary Chambers  – najbardziej zuchwały kandydat do senatu Pensylwanii

Film promujący jego kampanię z pewnością wpisał się w karty historii w kategorię najdziwniejszej reklamy politycznej roku. Siedząc na polu w Nowym Orleanie, Chambers odpala ogromnego blunta, aby zademonstrować swoje zaangażowanie w reformę marihuany. Jego spot reklamowy miał uświadomić wszystkich, że aresztowania związane z konopiami indyjskimi zdarzają się co 37 sekund.

„Większość osób aresztowanych przez policję to nie dilerzy, ale ludzie z niewielkimi ilościami trawki, tacy jak ja.” –  powiedział Chambers, który choć przegrał wybory parlamentarne, z pewnością podbił serca miłośników marihuany na całym świecie

Lizanie ropuch surowo zabronione!

Pod koniec października National Park Service – biuro należące do Departamentu Zasobów Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych wydało publiczne ogłoszenie wzywające ludzi do zaprzestania lizania psychodelicznych ropuch. 

Ropucha pustynna Sonora jest jedną z największych ropuch znalezionych w Ameryce Północnej, mierzącą prawie 7 cali. Ropuchy te mają wydatne ślinianki przyuszne, które wydzielają silną toksynę. W myśl zasady “jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma” ludzie liżą te ropuchy, aby odurzyć się ich wydzielinami. Urzędnicy NPS ostrzegali jednak w komunikacie, że od lizania ropuch można się poważnie rozchorować i apelowali:

„Czy to ślimak bananowy, nieznany grzyb, czy duża ropucha ze świecącymi w środku nocy oczami, prosimy – POWSTRZYMAJ SIĘ OD LIZANIA. Dziękujemy!”

W kolejnej części artykułu przypomnimy kolejne wpadki i żenadki, do których przyczyniła się marihuana w 2022 roku, które miały miejsce nie tylko na świecie, ale także w Polsce.


Źródło: leafly.com

Sandra Jurkiewicz