rośliny które wyglądają jak konopie
Rekreacja

Rośliny które wyglądają jak konopie, ale nimi nie są

Opublikowany: 25 października, 2023 godz. 10:45 am przez / Możliwość komentowania Rośliny które wyglądają jak konopie, ale nimi nie są została wyłączona

Istnieje tak wiele różnych rodzajów roślin, które wyglądem przypominają konopie, że nie sposób je wszystkie wymienić. Niektóre z nich, są tak łudząco podobne do marihuany, że nawet organy ścigania dały się nabrać. Uprawa konopi w ogródku jest w Polsce nielegalna. Na szczęście można mieć ich namiastkę sadząc rośliny, które wyglądają jak konopie.

Jak rozpoznać konopie po liściach?

Każdy, kto chociaż raz widział roślinę konopi wie, że jej liście są bardzo charakterystyczne. Nie bez powodu nazywa się je liśćmi wachlarzowymi. Każdy z nich składa się z od pięciu do dziewięciu mniejszych listków, które ułożone są w wachlarz. Ich brzegi są ząbkowane i często mają ciemnozielony kolor, a także dobrze widoczną łodyżkę znaną jako ogonek liściowy. Ogonek liściowy to miejsce, w którym liść przyczepia się do łodygi rośliny. Każdy liść ma również centralną żyłę biegnącą przez jego środek. Ta żyłka jest zwykle ciemniejsza niż reszta liścia.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Rośliny, które wyglądają jak konopie

Dla niektórych osób prawidłowa identyfikacja roślin konopi może być trudna, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem.  Wszystko przez to, ze istnieje wiele roślin, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak konopie indyjskie i dopiero po bliższej obserwacji okazuje się, że pierwsze wrażenie było mylne.

Krzew koralowy (Jatrofa multifida)

Roślina ta jest uderzająco podobna do konopi. Ma smukłe, zielone i brązowe liście, które wyrastają z jednego punktu. Zapach rośliny jest podobny do spalonej gumy lub… kociego moczu. Krzew koralowy rośnie w ciepłym klimacie wokół Australii i Azji.

Krzew koralowy (Jatrofa multifida)

Kleome ciernista (Cleome spinosa)

Ta roślina rośnie dziko w całej Ameryce Północnej. Należy do rodziny gorczycy i jest spokrewniona z rzodkiewką, rzepą i kapustą. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i w przepuszczalnej glebie. Kleome ciernista ma długą historię zastosowania leczniczego. Indianie Choctaw i Cherokee leczyli nią ukąszenia węży, podczas gdy Indianie Blackfoot robili z niej okłady na rany. Mówi się również, że roślina ma właściwości moczopędne i wykrztuśne.

Kleome ciernista (Cleome spinosa)

Ketmia konopiowata (Hibiscus cannabinus)

Ketmia bardzo przypomina marihuanę, ale ma jaskrawoczerwone kwiaty i spokrewniona jest z okrą. Po wysuszeniu i zmiażdżeniu jej liście i łodygi można wykorzystać do produkcji sznura lub tkaniny. Roślina pochodzi z Afryki, ale rośnie w regionach tropikalnych i subtropikalnych na całym świecie.

Kenaf ma długą historię stosowania w medycynie tradycyjnej. Liście leczą gorączkę, biegunkę i czerwonkę, a korzenie są stosowane w leczeniu schorzeń dróg moczowych. Ponadto uważa się, że roślina ma właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwnowotworowe.

Ketmia konopiowata (Hibiscus cannabinus)

Klon palmowy (Acer palmatum)

To ładne drzewo ma pięcioramienne liście, które z daleka sprawiają, że wygląda jak roślina marihuany. Oprócz swojego mylącego wyglądu, Acer palmatum jest uważany za inwazyjny na wielu obszarach ze względu na szybki wzrost i tendencję do wyprzedzania innej roślinności. Pochodzi z Azji, ale teraz można je znaleźć w Ameryce Północnej, Europie i Australii.

Kluczową różnicą między klonem palmowym a konopiami indyjskimi jest to, że ten pierwszy często ma czerwone lub fioletowe liście. Liście są mniejsze niż w konopiach, a samo drzewko nie wytwarza żadnych kwiatów. Mimo to jest to drzewo ozdobne, często używane w architekturze krajobrazu.

Klon palmowy (Acer palmatum) - rośliny które wyglądają jak konopie

Maniok jadalny (Manihot esculenta)

Maniok to drzewiasty krzew pochodzący z Ameryki Południowej. Może dorastać do 3 m wysokości i wytwarzać małe białe kwiaty. Jego liście są znacznie większe niż te, którymi charakteryzuje się roślina konopi.

Maniok jadalny (Manihot esculenta)

Jest również używany do produkcji alkoholu i jest popularnym składnikiem wielu tradycyjnych potraw. Maniok ma długą historię stosowania w medycynie tradycyjnej i mówi się, że ma wiele korzyści zdrowotnych. Obejmują one poprawę trawienia, wzmocnienie układu odpornościowego i obniżenie poziomu cukru we krwi.


Źródło: homestamp.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)