Rekreacja

Usta palacza marihuany – przebarwienia i zmarszczki

Opublikowany: 28 listopada, 2022 godz. 7:49 am przez / No Comments

Kolor ust może się zmieniać w zależności od osoby na różnych etapach życia, jednak  u niektórych osób usta stają się powoli ciemniejsze od palenia marihuany. Dlaczego masz ciemne usta od palenia? Czy istnieje sposób, aby temu zapobiec i wyleczyć usta palacza?

Usta palacza to powszechne zjawisko

Wbrew pozorom usta palacza nie dotyczą wyłącznie palaczy zioła, ale także tytoniu. Warto wiedzieć, że pojawiają się znacznie rzadziej u osób, które od czasu do czasu lubią sobie zapalić niezobowiązującego jointa, czy papierosa.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
WPROWADZENIE DO TERAPII

dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

U regularnych palaczy usta zmieniają kolor stopniowo, dlatego początkowo możesz w ogóle tego nie zauważyć, dopóki ktoś Ci o tym nie powie. Ciemniejszy kolor zwykle pojawia się nierównomiernie w różnych obszarach warg. Przebarwienia na ustach mogą być ciemnobrązowe, czarne, niebieskie, a nawet fioletowe. Wokół ust zaczynają się pojawiać także pionowe zmarszczki.

Dlaczego usta palacza ciemnieją?

Istnieje kilka powodów, dla których marihuana i papierosy mogą powodować ciemnienie ust, a dobra wiadomość jest taka, że ich naturalna barwa z reguły powraca do normy po kilku tygodniach od zaprzestania palenia.

Ciemnienie ust może powodować żywica

Palony materiał roślinny z reguły pozostawia po sobie żywicę, która ma ciemną barwę. Zaciągając się jointem, zaciągasz coś więcej niż tylko dym. Niewielka ilość żywicy również dociera do ust, która z czasem może odbarwić usta.

Poparzenie? To możliwe!

Podczas palenia lub waporyzacji marihuany, aby uwolnić związki zawarte w suszu potrzebna jest wysoka temperatura, która działa także na usta. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale częste narażanie ust na działanie wysokiej temperatury może doprowadzić do poparzenia.

Odwodnienie

Gorący dym z palenia ogranicza ilość tlenu docierającego do ust i skóry wokół nich, co może powodować zasinienia i niebieskawy odcień. Usta tracą swój naturalny kolor również w wyniku odwodnienia.

Ciemne i pomarszczone usta od palenia marihuany? – Zapobiegaj!

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym można ograniczyć szkodliwe działanie palenia na usta, a tym samym zapobiec ich przebarwieniom. Większość z tych metod pozwala jednocześnie zniwelować problem, który już się pojawił.

Ustnik z filtrem

Przede wszystkim ustnik zapobiega powstawaniu śladów po oparzeniach spowodowanych paleniem marihuany. Co więcej, filtr zapobiega przedostawaniu się substancji smolistych i żywicy do ust, dzięki czemu eliminujesz kolejny czynnik odbarwiający usta. Ustnik z filtrem zapewnia także dużo gładsze palenie.

Nawadnianie organizmu

O właściwym nawadnianiu organizmu należy pamiętać nawet jeśli nie jesteś palaczem. Około 6 – 8 szklanek wody dziennie to absolutne minimum każdego dnia. W dni, w których palisz nawadniaj organizm dodatkowo. Sięgaj po wodę podczas palenia.

Balsam do ust

Regularnie stosuj balsam do ust – dotyczy to także panów! Regularne używanie nawilżającej i regenerującej pomadki utrzymuje usta w dobrej kondycji i zapobiega przebarwieniom. Można wykorzystywać także zwykły miód, albo balsam na bazie konopi.

usta palacza

Peeling ust

To idealne rozwiązanie, dla osób, u których już pojawiły się jakieś przebarwienia. Peeling poprawi koloryt ust i krążenie. Tu także przyda się miód. Jedną łyżeczkę wymieszaj z 2 łyżeczkami cukru. Pocieraj usta mieszanką przez 5 minut. Następnie weź pół cytryny i pocieraj nią usta przez kolejne kilka minut. Cukier i miód usuną z ust resztki po paleniu, a cytryna je rozjaśni.

Środki dedykowane palaczom

Obecnie można kupić różne środki pielęgnacyjne dedykowane palaczom, np. kremy przeciwzmarszczkowe, ale – jak łatwo można się domyślić – z reguły są one bardziej pomocne w przypadku zmarszczek powstających wokół ust niż na same przebarwienia.

Naturalne środki

Internauci często wymieniają się różnymi pomysłami i środkami zaradczymi, które mają zapobiegać i leczyć przebarwienia. Polecają m.in. nakładanie na usta soku z granatu, limonki lub buraka na 10 – 15 minut, aby rozjaśnić i przywrócić naturalny koloryt ustom.


Źródło: mooselabs.us

Sandra Jurkiewicz