Waporyzacja konopi

Pierwszy waporyzator – skąd się wywodzi?

Opublikowany: 26 maja, 2022 godz. 8:24 am przez / No Comments

Konopie indyjskie stosowane są na całym świecie od wieków. Ludzkość podziela miłość do zioła, czy to w celach rekreacyjnych, czy leczniczych. W miejscach takich jak Jamajka marihuana jest wysoko ceniona jako zioło religijne. Tak jak marihuana służy różnym celom, tak istnieją różne metody jej używania. Palenie jest najbardziej znanym sposobem, ale jedną z alternatyw jest waporyzacja. Jak powstał pierwszy waporyzator i jak ewoluował do małej, przenośnej i wydajnej formy?

Najwcześniejsze ślady historii wapowania sięgają Egiptu i V wieku p.n.e.

Dokładnie opisuje to Herodot w swojej książce. Przytacza on doświadczenia Scytów związane z wapowaniem. Ludzie brali nasiona konopi i kładli je na rozgrzanych do czerwoności kamieniach. Następnie nasiona odparowywały, wytwarzając bogatą w różne związki parę, którą wdychali.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Granica indyjsko – pakistańska – starożytny Afganistan

Pewien człowiek z dynastii Safavid, Irfan Shaikh, zasługuje na poklepanie po plecach za wynalezienie czegoś, co znane jest nam jako fajka wodna, czy sheesha. Miało to miejsce około półtora wieku temu. Kultura fajki wodnej była rewolucyjna i dlatego wkrótce po wynalezieniu fajki wodnej w Afganistanie, jej stosowanie w szybkim tempie rozprzestrzeniło się na Indie.

W Stanach Zjednoczonych współczesne waporyzatory wciąż wzbudzają wiele kontrowersji, ale e – papierosy cieszą się sporym zainteresowaniem

W 1927 roku Joseph Robinson opatentował mechaniczny waporyzator z zapłonem butanowym. Jest to najwcześniejsza udokumentowana forma waporyzatora w Stanach Zjednoczonych.

jak powstał pierwszy waporyzator

W 1960 roku Herbert Gilbert, koreański weteran, zbudował projekt współczesnego waporyzatora pod marką Emperor E-Cigarettes.

Później, w 1989 roku, dr Lunglife dostał swoją szansę, kiedy stworzył rękopis szczegółowo opisujący wykorzystanie części RadioShack do zbudowania maszyny do waporyzacji. Wyjaśnił znaczenie waporyzatora i to, że jego używanie jest znacznie zdrowsze niż palenie, pomimo braku dowodów naukowych na poparcie jego twierdzeń. Proces był dwuetapowy i polegał na tym, że olejki zostały wyekstrahowane z kwiatów konopi, a następnie naniesiono je na element żarówki. Żarówka służyła jako urządzenie grzewcze.

Jak powstał pierwszy waporyzator? Amsterdam, to ojczyzna współczesnych modeli

Zainspirowany egipskimi metodami waporyzacji marihuany Eagle Bill Amato w 1993 roku wynalazł pierwszy waporyzator do użytku publicznego, a dziesięć lat później Shake and Vape – manualny waporyzator przenośny. Przypominał on zwykłą lufkę, jednak ogień nie dotykał zioła. To jeden z najbardziej wydajnych waporyzatorów, jakie powstały do tej pory i jest najczęściej wybierany przez użytkowników medycznych.

Shake and Vape został spopularyzowany przez jego wynalazcę podczas 7. Cannabis Cup, który odbył się w Amsterdamie. Wielu użytkowników mogło doświadczyć czym jest waporyzacja i tak narodziła się nowa kultura waporyzacji.

Od tego czasu postępy w rozwoju waporyzatorów nabrały rozpędu. Coraz więcej firm zaczęło inwestować w branżę, czyniąc ją bardziej wydajną i cyfrową. Innym znanym waporyzatorem, który pojawił się na rynku, jest waporyzator Volcano z 1996 roku. Ten waporyzator był idylliczny. Jednak wysoka cena (około 800 dolarów) uniemożliwiła ludziom kupowanie urządzenia. Na szczęście cena stała się niższa po wprowadzeniu na rynek wersji zdigitalizowanej.

najwyższej jakości waporyzatory BioHemp

Współczesne waporyzatory…

Obecnie użytkownicy mają do wyboru e-papierosy, waporyzatory przenośne i stacjonarne. Waporyzator daje użytkownikowi możliwość wydobycia THC i innych związków z marihuany bez powstawania szkodliwych substancji. Wszystko to wydaje się tak bardzo nowoczesne, że łatwo zapomnieć, że ludzie przed wiekami też przeprowadzali proces waporyzacji, używając narzędzi niezwykle prostych jak rozpalone do czerwoności kamienie.


Źródło: hipporeads.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)