codzienne palenie marihuany
Rekreacja

Joint krzyżowy – jak go skręcić i palić?

Opublikowany: 24 sierpnia, 2022 godz. 9:24 am przez / No Comments

Niezależnie od tego, czy chcesz zaimponować przyjaciołom, czy po prostu masz ochotę na doskonalenie umiejętności rolowania jointów, joint krzyżowy będzie ciekawym wyzwaniem. Na pierwszy rzut oka technika jego zwijania wydaje się trudna do opanowania, ale tak nie jest.

Po co palić jointy krzyżowe?

Rynek konopny jest obecnie nasycony różnymi produktami i urządzeniami do palenia, ale to jointy wciąż są najpopularniejszym sposobem konsumpcji marihuany. Użytkownicy marihuany z tzw. starej szkoły nie tylko nadal wolą palić marihuanę, ale wymyślają też nowe, fajne sposoby na skręcanie jointów.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
WPROWADZENIE DO TERAPII

dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Joint krzyżowy stał się popularny dzięki filmowi Pineapple Express. Jeden z aktorów Seth Rogen, samodzielnie rolował wszystkie jointy na potrzeby filmu.

Połączenie krzyżowe nie tylko świetnie wygląda, ale także może pomóc w osiągnięciu intensywnego haju. Zamiast jednego końca, odpala się aż trzy! Zalecamy jednak, aby osoby z niską tolerancją na THC pozostały przy tradycyjnym skręcie.

Joint krzyżowy – jak go skręcić?

Żeby skręcić krzyżowego jonta będziesz potrzebować właściwie wszystkiego tego, czego używasz do rolowania zwykłych jointów:

  • pączek ulubionej odmiany
  • grinder
  • duże i małe bletki
  • nożyczki
  • szpilkę, igłę lub wykałaczkę

Wykorzystując dużą bletkę skręć dużego jointa

Będzie on głównym filarem całej ‘konstrukcji’. Na bletce umieść filtr. Zmiel pączek grinderem i naładuj więcej suszu niż zwykle. Joint powinien być grubszy niż te, które z reguły skręcasz. Im więcej marihuany napakujesz, tym łatwiej pójdą dalsze kroki. Oczywiście skręć koniec jointa żeby dało się go rozpalić.

joint krzyżowy

Zroluj mniejszego jointa wykorzystując mniejszą bletkę

Tym razem nie używaj jednak filtra. Co więcej, ten joint powinien być znacznie cieńszy od pierwszego, a skręcić należy jego oba końce.

Zrób otwór w grubszym joincie

Weź igłę lub wykałaczkę i wbij mniej więcej na 3/4 długości skręta licząc od filtra. Zrób otwór na wylot, a następnie delikatnie go poszerzaj wciąż używając igły. Rób to ostrożnie żeby nie rozerwać jointa. Postaraj się, aby średnica otworu była odrobinę mniejsza niż przekrój mniejszego jointa.

Zrób otwór w mniejszym joincie

W tym joincie otwór także musi być na wylot, ale tym razem dokładnie w połowie długości skręta. Wystarczy jeśli będzie dwa razy szerszy niż użyta do przebijania igła. Ten mały otwór umożliwiać będzie przepływ dymu z mniejszego jointa przez większy joint do ust. Zrób to precyzyjnie. W przeciwnym razie jointa nie da się palić.

Stwórz jointa krzyżowego

To najtrudniejszy moment. Ostrożnie włóż jeden koniec mniejszego jointa do otworu w większym skręcie. Delikatnie przekręcając przepychaj go przez otwór. Rób to do momentu, w którym otwór mniejszego jointa znajdzie się w środku otworu tego większego. Nie wykonuj gwałtownych ruchów i nie używaj zbyt dużo siły.

Wzmocnij łączenie

Po przełożeniu jednego jointa przez drugiego trzeba wzmocnić całą ‘konstrukcję’. Nożyczkami obetnij kawałki dwóch bletek, które pokryte są klejem. Odcięte kawałki owiń wokół miejsca łączenia jointów. Ten dodatkowy krok wzmacnia strukturę i utrzymuje całkowitą szczelność połączenia.

Zapal!

W końcu jesteś gotowy, aby zapalić swoje dzieło. Poproś przyjaciela – albo i dwóch – i weź trzy zapalniczki. Czemu aż trzy? Bo wszystkie trzy końce krzyżowego jointa trzeba rozpalić jednocześnie.

Podsumowanie

Czy chcąc zapalić jointa zawsze decydujesz się na szybkie skręcenie podstawowej wersji? Następnym razem spróbuj czegoś bardziej fikuśnego, a joint krzyżowy to tylko jedna z opcji. Kto wie, może pewnego dnia będziesz rolować tak niecodzienne jointy, jak Tony Greenhand?


Źródło: weedmaps.com, wayofleaf.com

Sandra Jurkiewicz