Rekreacja

Detoks od marihuany – jak oczyścić organizm z THC?

Opublikowany: 10 października, 2022 godz. 2:20 pm przez / No Comments

Idziesz do nowej pracy i musisz przejść test narkotykowy, a może po prostu czujesz, że Twoja tolerancja THC wzrosła i chcesz oczyścić organizm? Niezależnie od powodu, dla którego decydujesz się na detoks od marihuany prawdopodobnie zastanawiasz się jak zrobić to szybko i przede wszystkim skutecznie.

Na czym polega detoks od marihuany?

Detoks odnosi się do powstrzymania się od spożywania określonych substancji, dzięki czemu można albo uniknąć gromadzenia się śladowych ilości tych substancji w organizmie, albo usunąć śladowe ilości, które już nagromadziły się w organizmie od częstego ich używania. Tak samo jest w przypadku konopi indyjskich. Za każdym razem, gdy je palisz lub jesz, THC gromadzi się w Twoim organizmie.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
WPROWADZENIE DO TERAPII

dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Z biegiem czasu nagromadzenie może być tak duże, że Twój poziom tolerancji THC może stać się niezwykle wysoki, co utrudnia osiągnięcie haju. Dodatkowo, jeśli z jakiegokolwiek powodu musisz wykonać test narkotykowy – na przykład przed rozpoczęciem nowej pracy – THC z pewnością pojawi się w moczu.

wpływ palenia marihuany na płodność mężczyzn

Detoks THC – skutki uboczne

Jeśli używasz marihuany intensywnie i od dłuższego czasu, detoksykacja może być trudna, a Ty sam możesz doświadczyć nieprzyjemnych skutków ubocznych. Najczęstsze z nich do depresja, lęk, drażliwość, bezsenność, bóle głowy, utrata apetytu.

Niejednokrotnie dyskutuje się, czy te skutki uboczne są wynikiem objawów odstawienia THC, czy raczej są wynikiem zaprzestania stosowania substancji, która łagodziła wyżej wymienione dolegliwości. Bez względu na konkretną przyczynę ich występowania, z pewnością każdy się zgodzi, że skutki uboczne nie są do końca przyjemne.

Detoks od marihuany – sposoby które działają

PRZERWA W KONSUMPCJI

Ten sposób wydaje się dość oczywisty, ale łatwo mówić, trudniej zrobić. Trzeba podkreślić, że jeśli chcesz oczyścić organizm z THC musisz się powstrzymać od używania marihuany. Może być ciężko całkowicie odstawić marihuanę od razu, dlatego na początek spróbuj stopniowo zmniejszać ilość jaką używasz, a następnie całkowicie z niej zrezygnuj.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

THC jest magazynowane w komórkach tłuszczowych organizmu, więc w celu wyeliminowania go z organizmu zdecydowanie zaleca się ćwiczenia. Wypróbuj cardio, trening siłowy, pływanie, jogging, jazdę na rowerze lub cokolwiek innego, co wymaga ruchu i spala tłuszcz.

NAWADNIANIE ORGANIZMU

Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest kluczem do ogólnego dobrego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia, zwłaszcza gdy przechodzisz detoks. Twoje ciało zużyje więcej płynów podczas oczyszczania i musisz uzupełnić utracony płyn, aby uniknąć odwodnienia. Upewnij się, że pijesz co najmniej osiem szklanek wody dziennie.

detoks od marihuany

ZDROWE ODŻYWIANIE

Zdrowa, dobrze zbilansowana dieta jest niezbędna, jeśli chcesz oczyścić organizm z THC. Bogata w składniki odżywcze żywność jest kluczem do dobrego zdrowia i pomoże przyspieszyć detoksykację. Unikaj fast foodów, czerwonego mięsa, pokarmów bogatych w cukry, tłuszcze i azotany.

CIERPLIWOŚĆ

Nie masz wpływu na procesy biologiczne organizmu. Twoje ciało pracuje według własnego zegara, a próby jego przyspieszania za pomocą niezdrowych magicznych mikstur, aby pozbyć się THC z organizmu szybciej niż jest to biologicznie możliwe, jest tylko stratą pieniędzy i może negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu.


Źródło: herbceo.com

Sandra Jurkiewicz